20-05-2024
Navigace
2016-09-12 - Dotace z národních a evropských zdrojů i pro DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK

Otevírají se dotace z národních a evropských zdrojů i pro DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK?

Ve čtvrtek 15. 9. 2016 jsme měli v DOMEČKU vzácnou návštěvu. Přijela k nám paní náměstkyně Ministerstva pro místní rozvoj ing. Klára Dostálová, která kandiduje v krajských volbách za Hnutí ANO v Královéhradeckém kraji.

Povídali jsme si o dotačních možnostech a získali jsme cenné informace. Jedna z těch zásadních je, že přestože je náš DOMEČEK v záplavové zóně, budeme moci žádat o dotace na výstavbu bytů! Ministerstvu se konečně podařilo změnit nesmyslné omezení, kdy jsme právě z tohoto důvodu nemohli o dotaci žádat (přestože náš objekt nebyl nikdy zatopen a byty navíc chceme stavět až v třetím patře – jako nástavbu). Nyní prý bude stačit doložit, že nám investici někdo pojistí, což nebude problém.

S paní Dostálovou se známe již mnoho let - ještě z doby, kdy byla ředitelkou Centra evropského projektování. Je to dáma, která nám vždy otevřeně nastínila naše možnosti a poradila nám, jak máme postupovat. Trochu jsme se obávali, jestli se na své nové politické dráze nezměnila, ale ne :-) Je stále milá, přívětivá a pracovitá a bez „politické korektnosti“ nám dokázala jasně říci: „Z vašeho projektu jsem nadšená a budu se vám s ním snažit maximálně pomoci“. Jaká to pro nás byla obrovská změna proti „tradičním“ politikům od kterých jsme se většinou ani nedozvěděli, jestli se jim náš záměr líbí nebo ne.

Bylo to krásné a inspirující setkání, za které i touto cestou moc děkujeme. Čeká nás spousta práce s přípravou podkladů pro dotační možnosti, ale konečně máme naději, že jsou národní i evropské dotace otevřené i pro nás.

Budeme držet paní Dostálové v nadcházejících volbách pěsti (štěstí). Nejen proto, že náš projekt potřebuje politickou podporu, ale taky proto, že je příjemné jednat s člověkem, který říká, co si myslí a dokáže se za to i postavit.

Děkujeme!!!

Fotky z návštěvy ZDE

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,172,002 návštěv