14-07-2024
Navigace
Budování DOMEČKU

DOMEČEK č. 1: Nádražní ul. č. p. 111, Stará Paka 

V tomto objektu bývalé tiskárny ve Staré Pace postupně budujeme chráněné dílny (už jsme sem přestěhovali všechny tři provozovny, které jsme měli v pronajatých prostorách), zázemí sociálních služeb (vybudovali jsme již kanceláře a kontaktní místo pro terénní osobní asistenci), komunitní bydlení (bydlí zde již 5 lidí se zdravotním postižením) a zázemí pro sportovní a volnočasové aktivity (zatím zde máme pouze provizorní sklady).
Přestože jsme již do objektu instalovali také výtah, tak je větší část rekonstrukce stále ještě před námi. Největší překážkou je momentálně střecha hlavní budovy, kterou budeme muset celou udělat novou. Pak bychom ve 3.NP chtěli vybudovat další dva bezbariérové komunitní byty s asistencí a ve 4.NP tolik potřebné sklady pro sociální služby a sportovní aktivity.
V pravém křídle objektu (na fotce vlevo) pak chceme dále zlepšovat a rozšiřovat chráněné dílny a v případné nástavbě bychom chtěli vybudovat další byty.

Nejnovější informace o průběhu rekonstrukce najdete ZDE.
.…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… 

DOMEČEK č. 2: Sokolská ul. č. p. 194, Stará Paka 

Zhruba rok po té, co jsme koupili objekt tiskárny ve Staré Pace, se nám naskytla příležitost odkoupit také ruinu rodinného domku, hned vedle areálu tiskárny, která sloužila jako černá skládka a hrozila zřícením. Zde jsme svépomocí vybudovali bezbariérové komunitní bydlení s asistencí pro 6 lidí se zdravotním postižením. Nyní v tomto DOMEČKU č. 2 již bydlí tři těžce postižení vozíčkáři a tři lidi s lehčím postižením, kteří si vzájemně pomáhají, pracují v našich chráněných dílnách, využívají naší odbornou terénní osobní asistenci a nabídku sportovních a volnočasových aktivit.
Rekonstrukce nás nakonec zdála dost sil a oproti předpokladu se i časově velmi protáhla, ale výsledek stojí za to.
Děkujeme všem dárcům a sponzorům, díky kterým jsme celou rekonstrukci i přes mnohé komplikace nakonec úspěšně dokončili. Většinu z těchto podporovatelů naleznete v odkazu o průběhu rekonstrukce – ZDE.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,190,739 návštěv