20-05-2024
Navigace
DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK č. 2

DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK č. 2
Rodinný domek ve Staré Pace, který plynule navazuje na areál hlavního objektu bývalé tiskárny (viz. plánek: ZDE), jsme koupili 28. 8. 2014 v havarijním stavu (hrozil zřícením a sloužil jako černá skládka). Fotografie jak vypadal, naleznete: ZDE.

V tomto domku jsme vybudovali 2. komunitní bydlení s asistencí pro šest zdravotně postižených lidí: tři těžce postižené vozíčkáře (kteří potřebují velkou míru asistence) a tři lidi s lehčím fyzickým nebo mentálním postižením (kteří v DOMEČKU zajištují méně odbornou asistenci). Tito lidé si vzájemně pomáhají (jsou méně závislí na vnější podpoře), pracují v našich chráněných dílnách a využívají také naše sportovní a volnočasové aktivity. Poskytujeme jim odbornou osobní asistenci (při hygieně, přesunech, atd.) a supervizi (plánování aktivit, hospodaření, atd.).

Rekonstrukce byla velice náročná a trvala více než 5 let. Kromě dotace na zateplení jsme finanční prostředky získávali spíše od drobných dárců a od nadací. Stavební materiál se nám dařilo zajistit od dodavatelů zdarma nebo s výraznou slevou. Většinu stavebních prací jsme si zajištovali „svépomocí“: pomáhali nám stavební učni z Odborného učiliště Hostinné, naši přátelé, členové a zaměstnanci spolku. Jak taková práce „svépomocí“ může vypadat, dobře zachycuje tato TV reportáž.
Na rekonstrukci se podílelo velmi mnoho lidí a firem, bez kterých bychom to nezvládli. Díky nim jsme si ke konci roku 2020 mohli říci: „HOTOVO“, a úspěšně domek zkolaudovat. Děkujeme jim všem – některým pak jmenovitě níže. Pomohli od základu změnit život 6 lidem, kteří neměli to štěstí, aby vůbec dostali šanci na samostatný život. Teď je to na nich a zatím se vedou velice dobře. DÍKY!!!

Fotografie z průběhu stavebních prací najdete zde:
2015-10-31: Bourací a přípravné práce v DPK 2 = Domek u viaduktu
2016-01-23: Bourací a přípravné práce v DOMEČKU 2
2016-05-18: DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK - objekt č. 2
2016-06-10 až 12: Základy komunitní bydlení v DPK 2
2016-09-22: 2. komunitní bydlení v DPK – základová deska
2016-11-30: 2. komunitní bydlení v DPK – zimní spánek (co jsme stihli a co nás na jaře čeká)
2017-03-22: 2. komunitní bydlení v DOMEČKU – plnou parou vpřed!
2017-08-15: Jak stavíme 2. komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK
2017-10-07: Co je nového na stavbě DOMEČKU č. 2
2017-12-18: DOMEČEK č. 2 (co jsme stihli v r. 2017)
2018-02-28: 2. komunitní bydlení v DOMEČKU budujeme i během zimy…
2018-03 až 06 měsíc: 2. komunitní bydlení - stavba
2018-07 až 09 měsíc: 2. komunitní bydlení – stavba
2018-10 až 12 měsíc: 2. komunitní bydlení - stavba
2019-04-03: 2. komunitním bydlení DOMEČKU - už máme stropy a okna
2019-04-20: 2. komunitním bydlení DOMEČKU - první dvě bezbariérové
2019: Parkoviště u 2. komunitního bydlení v DOMEČKU
2019: 2. komunitní bydlení v DOMEČKU - jdeme do finále...
2020: 2. komunitní bydlení v DOMEČKU - HOTOVO (interiér)
2020: 2. komunitní bydlení v DOMEČKU - HOTOVO (fasáda)

2.bydleni hotovo

Za podporu jmenovitě děkujeme:

Za materiální a fyzickou pomoc: DITON s.r.o. (darovala velké množství ztraceného bednění), GARNÝŽE HEBR (sleva na garnýže), DACHSTAR s.r.o. (schody na půdu zdarma), Pila Hartman (pan Hartman nám poskytl obrovskou slevu na trámy, latě a prkna), ELIMA ELEKTRO s.r.o. (za výraznou slevu na elektromateriál), DONAP Nová Paka s.r.o. (za výraznou slevu na okna a vstupní dveře), VIPS gas s.r.o. (za výraznou slevu na plynový kotel s příslušenstvím), Zednictví Lukáš Kozák (pan Kozák nám poskytl slevu na anhydritovou podlahu), BEST, a.s. (výrazná sleva na zámkovou dlažbu, obrubníky, atd.), SATJAM, s.r.o. (střešní krytina a další materiál na celou střechu), Tesařství Daniel Karásek (sleva na zhotovení střechy), KVK PARABIT, a.s. (velmi kvalitní hydroizolace na všechny podlahy v přízemí zdarma), Divize ISOVER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. a stavebniny DEK a.s. (výrazná sleva na polystyren a izolační vatu + dopravu a část tohoto materiálu zdarma), EGGER CZ s.r.o. (výrazná sleva na OSB desky), zemědělská firma ZETKA Strážník a. s. (štěrk zdarma), společnosti: Ptáček – velkoobchod a. s. (výrazná sleva na vodoinstalaci, topení a odpady), Bazénplast, s.r.o. (sleva na vodoměrnou šachtu), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) + Ladislav Šeda – pískovna Ujkovice (písek zdarma), PREFA PRODUKT s. r. o. (výrazná sleva na stropní betonové panely), společnost CEMEX (velmi výrazná sleva na cement), PORFIX CZ a. s. (výrazná sleva na tvárnice a spojovací materiál), Zeman Systems s. r. o. – levnékominy.cz (výrazná sleva na komínový systém), Prefa Brno a.s. (výrazná sleva na betonové překlady), Wotan Forest, a. s.Oblast palet a obalů JILOS (zdarma dřevo a prkna na výrobu podlážek na lešení a provizorní zastřešení přístavby), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) (darovala písek do základů), BETONSPORT s.r.o. – Jiří Novák (daroval 4 kubíky betonu, které nám přivezl přímo na stavbu). 
Stálými podporovateli na stavbě byli: autodoprava TYPLT AD s.r.o. (vozí nám zdarma darovaný materiál) a Odborné učiliště Hostinné (stavební učni na stavbě pomáhají v rámci své praxe).
Za finanční pomoc: Nadační fond AVAST (dotace ve výši 450 000,- Kč a pomoc dobrovolníků na stavbě), Jarmila Baudišová a její přátelé (v rámci její narozeninové výzvy ZDE nás podpořili částkou 142 000,- Kč), NN Životní pojišťovna N.V. a její zaměstnanci (celková podpora 136 100,- Kč), Daniel Polman a Ultra Paka Racing Team, z. s. (podporují nás každý rok výtěžkem ze svých projektů), ing. Adrej Babiš (100 000,- Kč), ČSOB a. s. v projektu „ČSOB pomáhá regionům“ (79 050,- Kč), Jaroslavu Duškovi (benefiční představení Čtyři dohody – více ZDE), Lesy České republiky, s. p. (50 000,- Kč), Komix (příspěvek na stavební materiál v hodnotě 44 444,- Kč a fyzická pomoc dobrovolníků na stavbě), Tesco Stores ČR a. s. v projektu „TESCO: Vy rozhodujete, my pomáháme“ (30 000,- Kč), občané a chalupáři obce KRUH (dlouhodobá finanční podpora), Autodoprava Otakar Číla, Albert Králiček – sochař, paní Kopecké, panu Gureckému a LíLá čokoládovně ze Staré Paky, panu Fidlerovi, panu Polákovi, Blance Heclové s rodinou, a mnoha dalším drobným dárcům a podporovatelům – včetně úžasným dobrovolníků na stavbě, kteří zde odpracovali většinu stavebních prací.

sponzoři

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,967 návštěv