20-05-2024
Navigace
Dílny KERAMIKA

CHRÁNĚNÁ PRACOVNÍ MÍSTA
Na chráněných pracovních místech v DOMEČKU pracuje již více než 40 lidí se zdravotním postižením, kteří by jinak kvůli svému hendikepu měli velký problém najít pracovní uplatnění. Práce postiženým lidem poskytuje nejen potřebné finanční prostředky, díky kterým jsou méně závislí na různých sociálních dávkách a jiné podpoře, ale dává jim také oprávněný pocit užitečnosti a možnost věnovat se svým zálibám, které pro ně byli dříve finančně nedostupné (např. po potřebu zajištění nezbytné asistence, mobility, atd.). V neposlední řadě se hendikepovaní lidé při práci přirozeně integrují do společnosti.
Těžce postižení vozíčkáři v DOMEČKU většinou pomáhají s organizací a administrativou všech činností spolku a lidé s lehčím postižením pracují v chráněných dílnách nebo pomáhají s asistencí, starají se o zahradu a zajišťují provoz DOMEČKU. Část hendikepovaných pracovníků dokonce pomáhá se stavebními pracemi a budováním celého DOMEČKU – viz. TV reportáž ZDE.

Keramická dílna v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK
Originální „Packá keramika“ se vyznačuje vysokým podílem ruční práce. V DOMEČKU vyrábíme hrnky a hrnečky, hodiny, solničky a pepřenky, svícny a stínítka, sošky, vázy, figurální betlémy s postavičkami, atd. Sortiment keramické dílny doplňují loutky (keramika, textil, dřevo). V této dílně ale vznikají i další dárkové výrobky z textilu a jiných materiálů. Při výrobě preferujeme přírodní materiály. Výrobky z naší dílny jsou nejen praktické a využitelné pro každého, ale snažíme se i o to, aby měly originální design a flexibilně se přizpůsobovaly požadavkům zákazníka.
V současné době vyrábíme keramiku pouze na zakázku (musíte si jí předem objednat). Při osobní návštěvě / nebo telefonicky / e-mailem si sami navrhnete originální výrobek, který Vám zhotovíme dle Vašeho přání.

Zakoupením našich výrobků podpoříte nejenom naši chráněnou dílnu a její hendikepované pracovníky, ale celý projekt DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK (včetně dalšího budování bezbariérového komunitního bydlení s asistencí pro těžce postižené vozíčkáře).

Fotografie VÝROBKŮ a vybudování KERAMICKÉ DÍLNY

 

KONTAKTY:  
Adresa provozovny:  Nádražní 111, 507 91 Stará Paka (osobní návštěva jen po předchozí domluvě)
Vedoucí dílny:  Jana Nýdrlová, tel.: 774 213 994, e-mail: nydrlova.jana@seznam.cz
   
DALŠÍ MOŽNOSTI PODPORY:  
Číslo účtu veřejné sbírky:  218286566/0300
Podpora přes „DARUJME.CZ“:  KLIKNĚTE ZDE (a můžete finančně přispět na naše jednotlivé projekty DOMEČKU)
Dlouhodobá dárcovská SMS:  DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90 na číslo 87 777
   


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,983 návštěv