16-05-2022
Navigace
Sportovní a volnočasové aktivity v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

SPORT (nejen) handicapovaných je od založení naší organizace (v roce 2006) naší hlavní aktivitou. Vnímáme ho též jako možnost fyzické, ale i sociální a společenské rehabilitace a integrace různě postižených lidí. Proto se věnujeme především integrovaným sportům, kde i větší fyzický či mentální handicap nehraje roli. Organizujeme pravidelné tréninky i celorepublikové sportovní turnaje. Více o integrovaných sportech a dalších sportovních aktivitách naší organizace naleznete ZDE.

VOLNOČASOVÉ AKTIVITY úzce souvisí a propojují se s aktivitami sportovními. Provozujeme denní stacionář, kde jeden den v každém týdnu (nyní jsou to pondělky) mohou postižení lidé spolu se zdravými, za účasti naší asistentky a dobrovolníků, podnikat kulturní, společenské, ale i sportovní aktivity, učit se vařit, naučit se drobné ruční práce, atd.

Sportovní a volnočasové aktivity v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK
V roce 2015 začneme s 1. etapou DPK, kdy bude v hlavní budově objektu nainstalován výtah dostatečných parametrů, aby splňoval náročné bezpečnostně-požární podmínky. Instalace výtahu bude z větší části (doufáme) financováno z výtěžku Adventních koncertů České televize, do kterých naše organizace byla s projektem DPK vybrána.
Spolu s výtahem, který zpřístupní všechny patra hlavní budovy, bychom chtěli začít také využívat všechny její prostory. V roce 2014 se nám v přízemí podařilo otevřít provozovnu a kanceláře s 9-ti chráněnými pracovními místy, kde pracuje 11 lidí se zdravotním postižením. Ve vyšších patrech hlavní budovy bychom chtěli v 1. etapě vybudovat kancelář sociálních služeb, kancelář pro organizování sportovních a volnočasových aktivit, místnost pro sportovní klubovnu + stacionář pro volnočasové aktivity, odpočinkovou místnost a také bezbariérové sociální zařízení s dostatečným počtem toalet. V suterénu hlavní budovy pak vybudujeme sklady pro kompenzační pomůcky (pro naše soc. služby), pro sportovní potřeby a vybavení a pro potřeby pro volnočasové aktivity – např. výtvarný materiál, atd.

V dalších etapách chceme vybudovat: „Bezbariérové ubytování v DPK“ (pro sportovce, rozhodčí a trenéry, kteří k nám jezdí z celé ČR na turnaje a školení v iBoccie a iKuželníku, které organizujeme především pro Asociaci integrovaných sportů, o. s.) a také venkovní i vnitřní sportoviště a školící místnost (s projektorem, atd.) – více na: „Víceúčelové prostory v DPK“.

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
978,132 návštěv