21-10-2021
Navigace
Nepřetržitá terénní osobní asistence DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

Nepřetržitá terénní osobní asistence DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

Naše organizace poskytuje registrovanou sociální službu – osobní asistenci již od roku 2007. V současné době na Novopacku a Hořicku (službu poskytujeme ve všech obcích těchto regionů) pomáháme více než 90 nesoběstačným lidem, aby s naší podporou (a případně podporou rodiny) mohli žít v domácím prostředí a nemuseli do ústavní péče (domovů seniorů, domů s pečovatelskou službou, atd.). Díky tomu, že je naše služba nepřetržitá (24 hodin denně a 7 dní v týdnu včetně svátků), tak i zcela nesoběstační lidé mohou zůstat doma a neztratí tak kontakt se svými rodinami a přáteli. Zároveň díky naší službě mohou i pečující osoby normálně pracovat, odjíždět sami do lázní, na dovolenou, atd.

Zvláště v „koronavirové krizi“ se ukázalo, jak mohou být lidé v pobytových zařízeních (ústavech) izolovaní a proto doufáme, že s naší pomocí bude moci zůstat co nejvíce lidí v domácí péči. Proto se snažíme naší službu co nejvíce navyšovat, abychom pomohli všem, kteří o to budou mít zájem.

O nesoběstačné klienty (nyní převážně již seniory) pečuje 14 našich osobních asistentek a dvě sociální pracovnice. V administrativě zaměstnáváme další tři zaměstnance (včetně vedoucí soc. služby). Každý rok službu navyšujeme a věříme, že brzo budeme mít alespoň 20 asistentů, kteří se zvládnou postarat o minimálně 120 nesoběstačných lidí. O naši službu je obrovský zájem. Většina lidí chce dožít svůj život doma a v kontaktu se svými blízkými, i když už se o sebe nezvládnou sami postarat. Naštěstí je také čím dál více lidí, kteří to svým rodičům chtějí dopřát, s naší pomocí se o ně starají a pomohou jim i finančně.

Podrobné informace o naší nepřetržité terénní osobní asistence (včetně dokumentů k stažení, atd.) naleznete ZDE.

Zájemci o asistenci volejte Renátě Rydvalové na tel.: 608 426 261 (pondělí až pátek, mezi 9:00 a 15:00), nebo pište kdykoliv na e-mail: asistence.dpk@email.cz.

Naše služba je dlouhodobě finančně ztrátová (cca 0,5 mil. Kč ročně) a proto hledáme další zdroje financování - např. od dlouhodobých drobných dárců. Bližší informace o tom, jak nám můžete pomoci, naleznete ZDE.
Pro drobné dárce je nejjednodušší zaslat na tel. číslo 87 777 dlouhodobou SMS ve tvaru: DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90 (každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 nebo 60 nebo 90 Kč do doby, než tento příkaz zrušíte odesláním SMS ve tvaru STOP DOMECEK), nebo na účet veřejné sbírky (číslo účtu: 218286566/0300) zadat trvalý příkaz na libovolnou částku, případně jednodušeji před darovací portál DARUJME (klikněte ZDE). Dary si můžete odečíst z daňového základu. Firemním dárcům / „sponzorům“ nabízíme pronájem reklamní plochy na autech, atd. Pro bližší informace o tom, jak nás můžete podpořit, volejte Ladislava Kratinu, tel: 739 455 037, nebo pište na ladislav.kratina@email.cz.

DĚKUJEME!!!

JEDNO Z NAŠICH STARŠÍCH VIDEÍ O ASISTENCI ZDE

Sponzoři/podporovatelé
Sponzoři DPK - http://www.domecekplnykolecek.cz/news.php


Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
917,314 návštěv