20-05-2024
Navigace
Komunitní BYDLENÍ

Bezbariérové „komunitní“ bydlení s asistencí v DOMEČKU

Hlavním cílem naší organizace je umožnit hendikepovaným lidem žít plnohodnotný život v přirozeném prostředí svého domova, se svými přáteli a rodinou. Bohužel je ale mnoho nesoběstačných lidí, kteří kvůli svému postižení a velké míře závislosti na péči druhé osoby, nemohou ve svém domově dlouhodobě žít. Nemají dobré rodinné zázemí nebo dostatek finančních prostředků, aby si mohli dovolit zaplatit terénní služby (osobní asistenci, zdravotní péči, atd.) v takové míře, aby byly zajištěny všechny jejich potřeby. Často je také problém v tom, že tyto terénní služby nejsou v jejich obci příliš dostupné, nebo nemají tito lidé možnost bezbariérových úprav v místě svého bydliště. Bývají pak izolovaní, bez možnosti získat pracovní uplatnění, věnovat se svým zálibám, setkávat se s přáteli, atd., a jejich život se „smrskne“ pouze na uspokojování základních potřeb. Řešení formou pobytové (ústavní) péče jejich situaci pak většinou příliš nezlepší – spíše naopak. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli v DOMEČKU vybudovat bezbariérové komunitní bydlení s asistencí.

V blízkosti areálu bývalé tiskárny jsme již zrekonstruovali rodinný domek (Sokolská 194, Stará Paka), kde bydlí tři těžce postižení vozíčkáři a dva lidé s lehčím postižením. O průběhu rekonstrukce se více informací dozvíte ZDE.
Hlavní objekt (Nádražní 111, Stará Paka) stále ještě prochází rekonstrukcí. Zatím zde bydlí čtyři těžce postižení vozíčkáři a dva lidé s lehčím postižením (jeden z nich se svojí 5-ti člennou rodinou). V tomto objektu již také fungují chráněné dílny (více informací ZDE) a zázemí pro terénní osobní asistenci (více informací ZDE).
V plánu ještě máme vybudovat v hlavním objektu, ve 3.NP hlavní budovy, dva bezbariérové byty s 6-ti samostatnými pokoji pro další čtyři těžce postižené vozíčkáře a dva lidi s lehčím postižením. Před tím ale budeme muset udělat novou střechu a tak nyní sháníme finanční prostředky, abychom se zas mohli pustit do další práce svépomocí – viz. starší TV reportáž ZDE. Více o tomto projektu se dozvíte ZDE.

KONTAKTY:  
Adresy DOMEČKŮ: Nádražní 111, 507 91 Stará Paka
  Sokolská 194, 507 91 Stará Paka
Vedoucí komunbydlení: Stanislava Chlupáčová, tel.: 739 455 036, e-mail: chlupacova.spb@seznam.cz
Kontakt pro zájemce: Ladislav Kratina, tel.: 739 455 037, e-mail: ladislav.kratina@email.cz
   
POKUD CHCETE FINANČNĚ PODPOŘIT VYBUDOVÁNÍ DALŠÍCH BYTŮ:
Číslo účtu veřejné sbírky: 218286566/0300
Dar přes „DARUJME.CZ“: KLIKNĚTE ZDE
Dárcovská SMS: na číslo: 87 777 odešlete SMS: DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90
  (každý měsíc automaticky přispějete částkou 30 nebo 60 nebo 90 Kč. Příkaz kdykoliv zrušíte odesláním SMS ve tvaru STOP DOMECEK)


                                              

 

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,957 návštěv