21-10-2021
Navigace
Bezbariérové bydlení s asistencí v DOMEČEKU PLNÉM KOLEČEK

 

Bezbariérové bydlení s asistencí v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

V DPK chceme vybudovat komunitní bydlení a jedno a dvoupokojové byty, kde bude bydlet minimálně 12 těžce fyzicky handicapovaných lidí – vozíčkářů, kteří potřebují velkou míru osobní asistence. Zároveň bychom v DPK chtěli mít bydlení pro minimálně 6 lidí s lehčím fyzickým, psychickým či mentálním postižením (pro lidi chodící = choďáky), kteří by vozíčkářům zajišťovali lehčí formu osobní asistence (něco přinést, podat, otevřít, zapnout, atd.) jak při jejich práci, tak v soukromí a při volnočasových a sportovních aktivitách. Vozíčkáři by na oplátku pomáhali těmto lidem s organizací jejich práce, volnočasových aktivit, domácností, hospodaření s financemi, atd.

Jednoduše řečeno: Lidé chodící by byli vozíčkářům rukama a nohama a vozíčkáři by jim na oplátku byly hlavou :-) Tato vzájemná synergie by jim umožnila samostatně plnohodnotněji fungovat a nebýt přitom příliš závislí na již nyní nedostatečné finanční podpoře ze strany státu, která značně omezuje více postižené lidi v jejich aktivním životě.

Odbornou osobní asistenci a supervizi by zajišťovali naše profesionální osobní asistentky z již fungující sociální služby – osobní asistence, kterou naše organizace poskytuje od roku 2007, a školení sociální pracovníci, včetně podpory organizace Péče o duševní zdraví – středisko Jičín, se kterou dlouhodobě spolupracujeme.

Hlavní myšlenkou tohoto projektu je, aby lidé s různým druhem postižení – handicapem, vytvořili komunitu, kde si budou navzájem pomáhat, pracovat, bydlet a budou mít zároveň možnost sportovního, kulturního a společenského vyžití. Tato komunita ale bude otevřená široké veřejnosti, do které se bude přirozeně integrovat skrze své činnosti (práci, integrované sporty, volnočasové aktivity, atd.)

Těžce fyzicky handicapovaní lidé – vozíčkáři, kteří budou v DPK bydlet, bude zároveň správní radou DPK, spolu s „choďáky“ budou v DPK pracovat na chráněných pracovních místech a budou moci využívat nabídku sportovních a volnočasových aktivit.

Bezbariérové bydlení realizujeme v těchto objektech:

Domeček plný koleček č. 1

Domeček plný koleček č. 2

V současné době již DPK bydlí čtyři lidé se zdravotním postižením, kteří pracují v našich chráněných dílnách, využívají osobní asistenci a účastní se našich sportovních a volnočasových aktivit.

Sponzoři/podporovatelé
Sponzoři DPK - http://www.domecekplnykolecek.cz/news.php


Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
917,311 návštěv