20-05-2024
Navigace
DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK č. 1

DOMEČEK č. 1

DOMEČEK č. 1 je objekt bývalé tiskárny (Nádražní 111, Stará Paka), který jsme koupili 13. 5. 2013. Fotky objektu před zahájením prací naleznete ZDE. Vzhledem k velikosti objektu se pro lepší orientaci prosím také podívejte na popisek ZDE.

V roce 2015 jsme do hlavní budovy objektu instalovali výtah, který nám bezbariérově zpřístupnil všechny patra objektu (včetně pravého / východního křídla). V provizorních podmínkách zde už také začala v 1.NP hlavní budovy fungovat kancelář spolku a přestěhovali jsme sem první chráněnou dílnu z pronajatých prostor Domova mládeže v Nové Pace.

V roce 2016 jsme ve 2.NP vybudovali první komunitní byt a v DOMEČKU začali bydlet první tři vozíčkáři a jedna paní (s lehčím postižení) se svojí dcerkou – viz. samostatný článek ZDE.

Pak se naše stavební činnost soustředila především na budování DOMEČKU č. 2, kde z ruiny rodinného domku (v blízkosti areálu DOMEČKU č. 1) vybudovali 2. komunitní bydlení pro 6 zdravotně postižených lidí. Rekonstrukci domku jsme dokončili v roce 2020 – viz. samostatný článek ZDE.
Také jsme z dalšího rodinného domku v Hořicích postupně vybudovali potřebné zázemí pro rozvíjející se terénní osobní asistenci, kterou jsme od roku 2018 začali poskytovat také na Hořicku – viz. samostatný článek ZDE.
Z tohoto důvodu práce na DOMEČKU č. 1 bohužel pokračovali velmi pomalu 

V roce 2020 jsme ale přesto do DOMEČKU č. 1 přestěhovali všechny naše chráněné dílny (nyní v chráněných dílnách pracuje přes 40 zdravotně postižených lidí) a sklady sportovních a kompenzačních pomůcek, a tak jsme konečně měli všechny naše aktivity pod jednou střechou (i když ve velmi provizorních podmínkách) – viz. samostatný článek ZDE.

V roce 2021 jsme se ale již s plnou vervou vrhli na rekonstrukci DOMEČKU č. 1 a začala naše NEJVĚTŠÍ STAVEBNÍ AKCE – viz. samostatný článek ZDE. V témže roce jsme v 1.NP hlavní budovy dokončili zázemí pro nepřetržitou terénní osobní asistenci na Novopacku – viz. samostatný článek ZDE

V roce 2022 bychom chtěli v 2.NP hlavní budovy dokončit rekonstrukci obou komunitních bytů (včetně společné terasy), kde bude bydlet 6 zdravotně postižených lidí. Největší překážkou je ale momentálně střecha hlavní budovy, kterou budeme muset celou udělat novou. Pak bychom ve 3.NP chtěli vybudovat další dva komunitní bezbariérové byty a ve 4.NP tolik potřebné sklady pro sociální služby a sportovní aktivity.
V pravém křídle objektu pak chceme dále zlepšovat a rozšiřovat chráněné dílny a v případné nástavbě bychom chtěli vybudovat ve spolupráci s obcí Stará Paka další byty. Pro levé křídlo objektu momentálně nemáme žádný plán – původně zde mělo vzniknout zázemí pro odlehčovací služby (krátkodobé ubytování pro nesoběstačné lidi, kterým krátkodobě nestačí naše terénní osobní asistence – třeba z důvodu, že pečující osoba je momentálně sama indisponována nebo při krátkodobém zhoršení zdravotního stavu, atd.). Tuto službu se ale nakonec rozhodlo realizovat město Nová Paka.

Půdorysy rekonstrukce hlavní budovy:
Hlavní budova č.p. 111, Stará Paka - půdorys 1.NP - novy stav
Hlavní budova č.p. 111, Stará Paka - půdorys 2.NP - novy stav
Hlavní budova č.p. 111, Stará Paka - půdorys 3.NP - novy stav
Hlavní budova č.p. 111, Stará Paka - půdorys 4.NP - novy stav

 

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,964 návštěv