14-07-2024
Navigace
2021 - Začínáme největší stavební akci v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

Celková rekonstrukce bývalé tiskárny začíná
Sotva jsme zkolaudovali 2. komunitní bydlení (rodinný domek č.p. 194, Stará Paka), kde již nyní bydlí 5 zdravotně postižených lidí (z toho 3 těžce postižení vozíčkáři) – viz. článek ZDE, tak jsme se plnou vervou vrhli na celkovou rekonstrukci hlavního objektu DOMEČKU – bývalou tiskárnu (č.p. 111 ve Staré Pace). Máme v plánu během dvou let zrekonstruovat hlavní budovu tohoto objektu, včetně napojení celého objektu na obecní vodovod a kanalizaci, vybudování dvou teras ve 2.NP a 3.NP, výměny všech oken + dveří, zateplení střechy i fasády, výměny rozvodů elektřiny, vody, kanalizace, topení s výměnou kotlů, atd.

Jedná se o více než 650m2 hlavní budovy ve čtyřech patrech, kde bychom chtěli v 1.NP a 4. NP vybudovat tolik potřebné zázemí pro naší sociální službu – nepřetržitou terénní osobní asistenci pro seniory a zdravotně postižené. V 1. NP vniknou kanceláře + kontaktní místo služby a menší sklad a ve 4. NP velký sklad pro kompenzační pomůcky. Ve 2.NP a 3.NP budou celkem 4 bezbariérové komunitní byty pro celkem 12 zdravotně postižených lidí (převážně vozíčkářů), kteří budou v DOMEČKU také pracovat a využívat naší terénní asistence a nabídku sportovních a volnočasových aktivit. V pravé části 1. NP hlavní budovy ještě budou delší čas částečně fungovat chráněné dílny (než zrekonstruujeme celé pravé křídlo objektu).

Budování probíhá za provozu, kdy v DOMEČKU již nyní bydlí 7 lidí, máme zde provizorní zázemí soc. služeb, a kde také pracují pracovníci chráněných dílen – viz. článek ZDE. Je to o to náročnější, ale zbývá nám tak více finančních prostředků, které jsme dříve museli investovat do pronájmů, provozu a údržby různých prostor po Staré a Nové Pace.

Začali jsme nejdříve bourat. A někdy je to opravdu těžké rozhodnutí, zda přeci jen něco z původního uspořádání nezachovat, když to ještě dobře slouží. Nakonec ale většinou zvítězí pocit, že už to chceme udělat od základu pořádně, abychom se k tomu za pár let nemuseli vracet a abychom nedělali kompromisy v bezbariérovosti.

Zároveň s bouráním jsme ale také začali oslovovat společnosti, od kterých se snažíme získat stavební materiál co nejlaciněji. Doufáme, že budeme tak úspěšní jako při minulých žádostech, kde jsme velkou část materiálu získali i zcela zdarma, a už brzo se pochlubíme prvními dodavateli, kteří nás podpořili.

Na menší část rekonstrukce - vybudování zázemí soc. služeb jsme získali téměř 2 mil. Kč z evropských fondů. Většinu stavebních prací si ale opět děláme svépomocí a díky dobrovolníkům – viz. TV reportáž ZDE. Nedokážeme přesně odhadnout, kolik bude stát stavební materiál a také odborné stavební práce, které svépomocí nezvládneme, ale doufáme, že by snad mohlo stačit cca ještě 2,5 mil. Kč, abychom tuto akci úspěšně zvládli.

Přispět na tuto naší největší stavební akci můžete více způsoby. Nejjednodušší způsob je přes platební bránu ZDE, kde také vy můžete pro DOMEČEK naplánovat sbírkovou akci (například k narozeninám nebo jako firemní výzvu, atd.), nebo zasláním libovolné částky na účet naší veřejné sbírky: 218286566/0300. Každému dárci rádi vystavíme potvrzení, aby si svůj dar mohl odečíst z daňového základu. Společnosti nás mohou podpořit např. i zakoupením reklamní plochy přímo na DOMEČKU. Tyto i další možnosti podpory naleznete v odkazu ZDE.

Budeme opět doufat ve vaši pomoc, bez které bychom nic z toho, co jsme zatím dokázali, nezvládli. DĚKUJEME!!!

FOTKY z BOURACÍCH PRACÍ

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,190,864 návštěv