20-05-2024
Navigace
2020 - 2. komunitní bydlení v DOMEČKU ? HOTOVO

nnjj2. komunitní bydlení DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

Ke konci listopadu 2020 jsme završili naše více než 5-ti leté snažení o rekonstrukci rodinného domu ve Staré Pace, který přiléhá k areálu hlavního objektu (bývalé tiskárně) a úspěšně jsme zkolaudovali 2. komunitní bydlení v DOMEČKU. Vzhledem k náročnosti celé rekonstrukce, jsme museli datum dokončení několikrát posouvat. V přechozích článcích (např. rekapitulace minulého roku ZDE) jsme vás podrobně o průběhu rekonstrukce informovali a všechna fotoalba celé rekonstrukce si můžete prohlédnout ZDE.

Fotografie dokončovacích prací vnitřních prostor (za celý rok 2020) naleznete ZDE a asi zajímavější venkovní práce najdete ZDE.

V rodinném domku již nyní bydlí tři vozíčkáři. Klárka Hudečková Cinková, Tomáš Raček a Honza Budík. Dva lidé s lehčím postižením – Jarda Sahánek a pan Židů, se sem budou stěhovat v lednu příštího roku a pak zde bude ještě jeden byt volný např. pro partnery / manžele nebo maminku s dětmi. Chtěli bychom začátkem příštího roku oslovit veřejnost a tento byt nabídnout zdravotně postiženým lidem v nouzi.

Rekonstrukce domku byla velice náročná a rozsah víceprací nás velmi zaskočil. Kromě dotace na zateplení jsme finanční prostředky získávali spíše od drobných dárců a od nadací a to byly velmi omezené zdroje financování. Naštěstí se se nám dařilo stavební materiál zajistit od dodavatelů zdarma nebo s výraznou slevou a většinu stavebních prací jsme si zajištovali „svépomocí“: pomáhali nám např. stavební učni z Odborného učiliště Hostinné, naši přátelé, členové a zaměstnanci spolku. Jak taková práce „svépomocí“ může vypadat, dobře zachycuje tato TV reportáž. Na úspěšném zvládnutí rekonstrukce se tak nakonec podílelo velmi mnoho lidí a firem, bez kterých bychom to určitě nezvládli.

Děkujeme všem (některým pak jmenovitě níže), kteří nám svojí pomocí a podporou pomohli. Můžeme tak od základu změnit život minimálně 6 lidem, kteří neměli to štěstí, aby vůbec dostali šanci na samostatný život. Teď je to na nich a zatím si někteří vedou velmi dobře. DÍKY!!!

V tomto roce jsme ještě oproti předpokladu začali u rodinného domku s budováním zahrádky a plotu (to nám umožnil velkorysý dar od společnosti DITON s.r.o., která nám darovala ztracené bednění) a propojovací cesty mezi oběma objekty (na plánku ZDE je vyznačena fialovou barvou). Fotografie najdete ZDE.

Za podporu jmenovitě děkujeme:
Za materiální a fyzickou pomoc: DITON s.r.o. (darovala velké množství ztraceného bednění), GARNÝŽE HEBR (sleva na garnýže), DACHSTAR s.r.o. (schody na půdu zdarma), Pila Hartman (pan Hartman nám poskytl obrovskou slevu na trámy, latě a prkna), ELIMA ELEKTRO s.r.o. (za výraznou slevu na elektromateriál), DONAP Nová Paka s.r.o. (za výraznou slevu na okna a vstupní dveře), KNAUF PRAHA, s.r.o. (sádrokarton s výraznou slevou a zdarma), VIPS gas s.r.o. (za výraznou slevu na plynový kotel s příslušenstvím), EDHAL s.r.o. velkoobchod elektroinstalačním materiálem (za obří slevu na elektromateriál), Grimax s.r.o. Česká republika (za krásné dveře a vše okolo nich za super cenu), nejlevnější-obklady.cz (sleva na obklady + dlažbu a lepidlo zdarma), Zednictví Lukáš Kozák (pan Kozák nám poskytl slevu na anhydritovou podlahu), BEST, a.s. (výrazná sleva na zámkovou dlažbu, obrubníky, atd.), SATJAM, s.r.o. (střešní krytina a další materiál na celou střechu), Tesařství Daniel Karásek (sleva na zhotovení střechy), KVK PARABIT, a.s. (velmi kvalitní hydroizolace na všechny podlahy v přízemí zdarma), Divize ISOVER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. a stavebniny DEK a.s. (výrazná sleva na polystyren a izolační vatu + dopravu a část tohoto materiálu zdarma), EGGER CZ s.r.o. (výrazná sleva na OSB desky), zemědělská firma ZETKA Strážník a. s. (štěrk zdarma), společnosti: Ptáček – velkoobchod a. s. (výrazná sleva na vodoinstalaci, topení a odpady), Bazénplast, s.r.o. (sleva na vodoměrnou šachtu), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) + Ladislav Šeda – pískovna Ujkovice (písek zdarma), PREFA PRODUKT s. r. o. (výrazná sleva na stropní betonové panely), společnost CEMEX (velmi výrazná sleva na cement), PORFIX CZ a. s. (výrazná sleva na tvárnice a spojovací materiál), Zeman Systems s. r. o. – levnékominy.cz (výrazná sleva na komínový systém), Prefa Brno a.s. (výrazná sleva na betonové překlady), Wotan Forest, a. s.Oblast palet a obalů JILOS (zdarma dřevo a prkna na výrobu podlážek na lešení a provizorní zastřešení přístavby), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) (darovala písek do základů), BETONSPORT s.r.o. – Jiří Novák (daroval 4 kubíky betonu, které nám přivezl přímo na stavbu).
Stálými podporovateli na stavbě byli: autodoprava TYPLT AD s.r.o. (vozí nám zdarma darovaný materiál) a Odborné učiliště Hostinné (stavební učni na stavbě pomáhají v rámci své praxe).
Za finanční pomoc: Nadační fond AVAST (dotace ve výši 450 000,- Kč a pomoc dobrovolníků na stavbě), Jarmila Baudišová a její přátelé (v rámci její narozeninové výzvy ZDE nás podpořili částkou 142 000,- Kč), NN Životní pojišťovna N.V. a její zaměstnanci (celková podpora 136 100,- Kč), Daniel Polman a Ultra Paka Racing Team, z. s. (podporují nás každý rok výtěžkem ze svých projektů), ing. Adrej Babiš (100 000,- Kč), ČSOB a. s. v projektu „ČSOB pomáhá regionům“ (79 050,- Kč), Jaroslavu Duškovi (benefiční představení Čtyři dohody – více ZDE), Lesy České republiky, s. p. (50 000,- Kč), Komix (příspěvek na stavební materiál v hodnotě 44 444,- Kč a fyzická pomoc dobrovolníků na stavbě), Tesco Stores ČR a. s. v projektu „TESCO: Vy rozhodujete, my pomáháme“ (30 000,- Kč), občané a chalupáři obce KRUH (dlouhodobá finanční podpora), Autodoprava Otakar Číla, Albert Králiček – sochař, paní Kopecké, panu Gureckému a LíLá čokoládovně ze Staré Paky, panu Fidlerovi, panu Polákovi, Blance Heclové s rodinou, a mnoha dalším drobným dárcům a podporovatelům – včetně úžasným dobrovolníků na stavbě, kteří zde odpracovali většinu stavebních prací.

sponzoři

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,982 návštěv