14-07-2024
Navigace
2019: 2. komunitní bydlení v DOMEČKU ? jdeme do finále?

2. komunitní bydlení DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK: tak už jdeme do finále…

O problémech při budování 2. komunitního bydlení v DOMEČKU, určeného pro další tři vozíčkáře a tři lidi s lehčím zdravotním postižením, jsme vás již informovali v předchozích článcích. Rekonstrukce domu je někdy dost nevyzpytatelná věc, a tak se také nám postupně práce na domě významně prodlužují (a bohužel také prodražují). V tomto roce jsme slibovali, že už určitě celý domek zkolaudujeme. Bohužel se nám to opět nepodařilo, ale věříme, že až si přečtete tento článek (a pohlédnete fotografie v odkazech), tak nám uvěříte, že se opravdu snažíme ze všech sil. Udělali jsme takové práce (a tak velký posun), že v příštím roce celý domek najisto zkolaudujeme a začneme plně využívat…

Co jsme tedy zvládli v roce 2019
Vzhledem k tomu, že jsme výrazně překročili plánovaný rozpočet, budeme zde nyní především děkovat všem společnostem, které nám poskytly tak významné slevy, že jsme mohli bez přerušení stavebních prací pokračovat až do konce tohoto roku.
01 až 04 / 2019

Strhli jsme zbylé stropy mezi 1.NP a 2.NP, vytahali jsme trámy (děkujeme Pile Hartman - pan Hartman nám poskytl obrovskou slevu na trámy, latě a prkna) a OSB desky (děkujeme společnosti EGGER CZ s.r.o. za výraznou slevu) a udělali podlahy v 2.NP. Zasekali jsme elektriku (za výrazné slevy na elektromateriál děkujeme společnosti ELIMA ELEKTRO s.r.o.) a nechali si od profíků nainstalovat okna (za výraznou slevu děkujeme společnosti DONAP Nová Paka s.r.o.). V rodinném domku byly do konce dubna hotové nové stropy / podlahy mezi 1. a 2. patrem a nainstalována okna. FOTKY ze stavby ZDE – měsíc 01 až 04 / 2019.
04 až 05 / 2019

Díky Nadačnímu fondu TESCO (z programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ jsme obdrželi 30 000,- Kč) a Československé obchodní bance, a. s. (v programu „ČSOB pomáhá regionům“ jsme získali 79 050,- Kč) jsme dokončili první dvě bezbariérová sociální zařízení (WC + koupelny) v 2.NP. FOTKY ze stavby ZDE – první dvě bezbariérová soc. zařízení.
05 až 12 / 2019

Podařilo se nám dokončit rozvody plynu, připojit se k distribuční síti a díky úžasné podpoře společnosti  VIPS gas s.r.o. (děkujeme za výraznou slevu na plynový kotel s příslušenstvím) namontovat kotel. Dokončili jsme již téměř celé 2.NP – sádrokartonové stropy, štuky i omítky stěn, podlahy. Nyní stačí vymalovat a položit linoleum. Zakousli jsme se také do naší noční můry v podobě neuvěřitelně křivých původních zdí v 1.NP a máme vyštukováno i zde! Na poslední chvíli jsme (před prvními mrazy) dokončili podlahové vytápění a vylili podlahy v 1.NP (děkujeme za slevu na anhydritovou podlahu od společnosti Zednictví Lukáš Kozák). Máme též nainstalované všechny vchodové dveře (za výraznou slevu opět děkujeme společnosti DONAP Nová Paka s.r.o.). Rozvody vody, elektřiny a topení jsou také téměř před dokončením a v lednu se již začne v domku topit, svítit a poteče teplá i studená voda (děkujeme za výraznou slevu na vodoinstalaci, topení a odpady společnosti Ptáček – velkoobchod a. s.). Provizorně je udělané schodiště do 2.NP – tam ještě musíme na kovovou konstrukci dát pořádné dřevěné schody. FOTKY ze stavby ZDE – měsíc 05 až 12 / 2019.
Poslední, čím bychom se chtěli ještě v tomto roce pochlubit (a komu bychom chtěli poděkovat), je dokončení chodníků a parkoviště kolem domku, takže budoucí obyvatelé budou mít do svých bytů i kolem celého domu skvěle bezbariérový přístup. Děkujeme společnosti BEST, a.s. za poskytnutí výrazné slevy na zámkovou dlažbu, obrubníky, atd. Byla to velmi finančně náročná akce a bez podpory společnosti BEST, a.s. bychom to rozhodně nezvládli. FOTKY ze stavby ZDE – parkoviště a chodníky.

Velké poděkování patří NN Životní pojišťovně N.V. a jejím zaměstnancům, kteří nás během roku podpořilicelkovou částkou 136 100,- Kč. To nám v této krizové situaci, kdy sháníme každou korunu na dokončení, velmi pomohlo. DĚKUJEME!!!

Zbývá toho ještě hodně udělat (raději to ani nebudeme vše vyjmenovávat), ale dalo by se říci, že kromě zateplení fasády, se jedná již pouze o drobnější stavební práce, které by neměli být příliš časově náročné. Snad se nám podaří sehnat další podporu ve formě sponzorských slev, abychom vše zvládli i finančně.

Přesto ale ještě nemáme zcela vyhráno, a tak vás opět prosíme o finanční podporu, ať už jednorázovým či trvalým příkazem na účet veřejné sbírky č. ú.: 218286566/0300, nebo dlouhodobou DMS, kterou posílejte na číslo 87 777 SMS ve tvaru: DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90 (budete měsíčně přispívat částkou 30 nebo 60 nebo 90 Kč do doby, než odešlete SMS ve tvaru: STOP DOMECEK).

TV reportáž o budování svépomocí

VIDEO o komunitním bydlení 

Za dřívější podporu děkujeme:
Za materiální a fyzickou pomoc:
SATJAM, s.r.o. (střešní krytina a další materiál na celou střechu), Tesařství Daniel Karásek (sleva na zhotovení střechy), KVK PARABIT, a.s. (velmi kvalitní hydroizolace na všechny podlahy v přízemí zdarma), Divize ISOVER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. a stavebniny DEK a.s. (výrazná sleva na polystyren a izolační vatu + dopravu a část tohoto materiálu zdarma), EGGER CZ s.r.o. (výrazná sleva na OSB desky), zemědělská firma ZETKA Strážník a. s. (štěrk zdarma), společnosti: Ptáček – velkoobchod a. s. (výrazná sleva na vodoinstalaci, topení a odpady), Bazénplast, s.r.o. (sleva na vodoměrnou šachtu), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) + Ladislav Šeda – pískovna Ujkovice (písek zdarma), PREFA PRODUKT s. r. o. (výrazná sleva na stropní betonové panely), společnost CEMEX (velmi výrazná sleva na cement), PORFIX CZ a. s. (výrazná sleva na tvárnice a spojovací materiál), Zeman Systems s. r. o. – levnékominy.cz (výrazná sleva na komínový systém), Prefa Brno a.s. (výrazná sleva na betonové překlady), Wotan Forest, a. s.Oblast palet a obalů JILOS (darovala dřevo a prkna na výrobu podlážek na lešení a provizorní zastřešení přístavby), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) (darovala písek do základů), DITON s.r.o. (darovala ztracené bednění) a společnosti BETONSPORT s.r.o. – Jiří Novák (daroval 4 kubíky betonu, které nám přivezli přímo na stavbu).
Stálými podporovateli na stavbě jsou: autodoprava
TYPLT AD s.r.o. (vozí nám zdarma darovaný materiál) a Odborné učiliště Hostinné (stavební učni na stavbě pomáhají v rámci své praxe).
Za finanční pomoc:
Lesy České republiky, s. p. (50 000,- Kč), ČSOB a. s. v projektu „ČSOB pomáhá regionům“ (79 050,- Kč), Tesco Stores ČR a. s. v projektu „TESCO: Vy rozhodujete, my pomáháme“ (30 000,- Kč), Nadační fond AVAST (dotace ve výši 450 000,- Kč a pomoc dobrovolníků na stavbě), Komix (příspěvek na stavební materiál v hodnotě 44 444,- Kč a fyzická pomoc dobrovolníků na stavbě), ALPY PRAHA, která nám darovala z vydané knihy Daniela Polmana „NEZMAŘI NIC NEZMAŘÍ“ dohromady 5 000,- Kč a dala do každé knihy informace o našem DOMEČKU, Danu Polmanovi, paní Kopecké, panu Gureckému s rodinou, panu Fidlerovi, panu Polákovi, Jaroslavu Duškovi (benefiční představení Čtyři dohody – více ZDE), Blance Heclové s rodinou, ing. Adreji Babišovi (100 000,- Kč), a mnoha dalším drobným dárcům a podporovatelům – včetně úžasným dobrovolníků na stavbě, kteří zde odpracovali většinu stavebních prací.

 

 

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,190,863 návštěv