20-05-2024
Navigace
Dílny KOMPLETACE

CHRÁNĚNÁ PRACOVNÍ MÍSTA
Na chráněných pracovních místech v DOMEČKU pracuje již více než 40 lidí se zdravotním postižením, kteří by jinak kvůli svému hendikepu měli velký problém najít pracovní uplatnění. Práce postiženým lidem poskytuje nejen potřebné finanční prostředky, díky kterým jsou méně závislí na různých sociálních dávkách a jiné podpoře, ale dává jim také oprávněný pocit užitečnosti a možnost věnovat se svým zálibám, které pro ně byli dříve finančně nedostupné. V neposlední řadě nabízí práce hendikepovaným lidem přirozenou integraci do společnosti.

Těžce postižení vozíčkáři v DOMEČKU většinou pomáhají s organizací a administrativou všech činností spolku a lidé s lehčím postižením pracují v dílnách, pomáhají jako asistenti a starají se o zahradu a provoz DOMEČKU. Část hendikepovaných pracovníků dokonce pomáhá se stavebními pracemi a budováním celého DOMEČKU – viz. TV reportáž ZDE.

Kompletační dílna v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK
V DOMEČKU kromě keramiky, také kompletujeme výrobky pro jiné společnosti. Momentálně je naším největším zákazníkem firma Suchánek & Walraven, s.r.o., pro kterou kompletujeme objímky. V omezené míře také vyrábíme vlastní sportovní pomůcky pro iBocciu a iKuželník (rampičky, závěsné kuželníky, ukazatele skóre, atd.).
Moc rádi bychom naši kompletační dílnu dále rozšiřovali – máme dostatečně velké výrobní prostory a velmi šikovné pracovníky (a mnoho dalších zájemců o práci). Jsme flexibilní a rádi se naučíme novým věcem. I když je naše produktivita menší, dokážeme díky dotacím na chráněná pracovní místa nabídnout velmi zajímavé podmínky a vždy odvedeme perfektní práci.

V případě že byste měli o naší kompletační práci zájem, neváhejte nás kontaktovat. Podpoříte tím nejen naši chráněnou dílnu a její hendikepované pracovníky, ale celý projekt DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK (včetně vybudování bezbariérového komunitního bydlení s asistencí pro těžce postižené vozíčkáře). V případě, že byste náš potenciál využili, nabízíme vám také náhradní plnění. 

Fotografie z vybudování a provozu KOMPLETAČNÍ DÍLNY

KONTAKTY:  
Adresa provozovny:  Nádražní 111, 507 91 Stará Paka (osobní návštěva jen po předchozí domluvě)
Vedoucí dílny:  Ladislav Kratina, tel.: 739 455 037, e-mail: ladislav.kratina@email.cz
   
DALŠÍ MOŽNOSTI PODPORY:  
Číslo účtu veřejné sbírky:  218286566/0300
Podpora přes „DARUJME.CZ“:  KLIKNĚTE ZDE (a můžete finančně přispět na naše jednotlivé projekty DOMEČKU)
Dlouhodobá dárcovská SMS:  DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90 na číslo 87 777
   


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,972 návštěv