30-06-2022
Navigace
202 - Klára Hudečková Cinková

Klára Hudečková Cinková

obrazekKlárka se narodila 11. 7. 1978 v Plzni. Ve 12-ti letech jí uštkla zmije a to nejspíše nastartovalo její postupné odumírání nervových center v mozku. Od 20-ti let se pohybuje pouze pomocí invalidním vozíku a v posledních letech je již plně závislá na asistenci ostatních lidí.

Klárka se nezvládne sama najíst, umýt, ovládat elektrický vozík, atd. Asistenci vlastně potřebuje na každou svoji aktivitu. Největší její handicap, který sama velmi těžko snáší, je ale v tom, že se jí velmi zhoršila řeč, že je jí velmi špatně rozumět. Jejími ústy se tak stávají lidé z jejího nejbližšího okolí, kteří se naučili odezírat z jejích rtů a interpretovat její myšlenky a potřeby. Jak ale říká: „bohužel a bohudík, hlavu mám v pořádku“ 😊

Klárka je veliký bojovník. Vystudovala obchodní akademii v Janských Lázních pro tělesně postižené, vdala se a stala se odborným poradcem při budování bezbariérového hotelu v Lutové u Třeboně. Psala články, pomáhala mapovat bezbariérovost v různých městech, v pardubickém kraji jezdila po školách, kde pořádala besedy v rámci projektu „Prevence proti úrazům“ a později „Život na vozíku“, atd. Vždy se snažila být užitečná a aktivní. Žila „plnohodnotný život“.

V roce 2014 jí ale zemřeli oba rodiče a po rozvodu žila v Domově sv. Anežky v Týně nad Vltavou, kde pracovala jako asistentka všeobecného vzdělávání a jako účetní. Klárky stav se ale postupně zhoršoval natolik, že se rozhodla skončit se životem. To se jí naštěstí nepodařilo a Klárka se opět odrazila  ode dna. Ze senior-centra v Novém Boru se přestěhovala do ústavu sociální péče v Hořicích, kde se začala připravovat na to, že až dostavíme další bezbariérové bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK, tak se pokusí vrátit do aktivního a samostatného života.

Nyní již Klárka žije v našem DOMEČKU: bydlí v komunitním domě s terénní osobní asistencí, pracuje v chráněných dílnách jako administrativní pracovník a využívá zde nabídku sportovních a volnočasových aktivit (hraje bocciu, jezdí na výlety, rehabilituje, atd.). I když si Klárka na asistenci přispívá z peněz, které si vydělá prací v chráněných dílnách (příspěvek od státu jí stačí pouze na cca 5 hod. denně), potřebovala by vaši pomoc, aby mohla opět naplno žít aktivní život.

 

Prosím darujte každý měsíc Klárce hodinu asistence (130,- Kč) nebo hodiny dvě (260,- Kč) nebo tři (390,- Kč), případně i více 😊 Vaší finanční podporu můžete posílat na účet veřejné sbírky DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK pod variabilním symbolem 202 (abychom vaši platbu mohli přiřadit k asistenci pro Klárku). Číslo sbírkové účtu je: 218286566/0300. Rádi vám na konci roku vystavíme potvrzení, abyste si vaši podporou mohli odečíst z daňového základu (napište si o něj na info@d-p-k.cz). V případě jednorázové platby vám rádi vystavíme darovací smlouvu.

 

Klárky motto je: „Existuje mnohé, co se nedá vysvětlit, ale nic co by se nemohlo stát“.
Klárka dodává: „V roce 2014 se mi zhroutil život, ale z největší beznaděje mi vzešel největší dar, dar uvědomění. Dostala jsem další šanci. Já si už věřím.“

Pomozte spolu s námi Klárce plnit její sen, aby mohla žít svůj život co nejdéle aktivně a naplno.DĚKUJEME.
 

FOTOGRAFIE (asistence)


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
990,462 návštěv