16-05-2022
Navigace
Práce pro postižené v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

Práce pro postižené v DOMEČKU PLNÉM KOLEČK

V DPK jsme dne 27. 6. 2014, po více než 1/2 ročním jednání s úřadem práce, oficiálně zřídili novou provozovnu naší organizace. Byla to neuvěřitelná úředně/byrokratická peripetie, na jejímž konci vznikla 3 chráněná pracovní místa (CHPM). Náš původní záměr bylo zřídit zde 10 CHPM, bohužel to ale byl, kvůli špatné legislativě, nesplnitelný cíl.

Další fází nyní je, abychom do této provozovny přemístili 8 dalších pracovníků z provozoven: Stanislava Suchardy 65, Nová Paka a J. Kováře 357, Stará Paka. To by neměl být tak složitý úřední proces a alespoň nám to umožní plně využít prostory, které jsme původně připravovali pro 10 nových pracovníků. Přemístění by mělo být vyřízeno do 1. 11. 2014. Současné provozovny, ze kterých pracovníky přemísťujeme, ale budeme zatím provozovat dále, dokud nepřipravíme další prostory v DPK tak, abychom je mohli obě přesunout a mít vše pod jednou střechou.

V roce 2015 - 2016, pokud se nám podaří sehnat dostatek finančních prostředků, bychom rádi do DPK přesunuli celou keramickou dílnu, spojili ji s dílnou (na výrobky z pedigu a látek, výrobu loutek a kompletaci různých výrobků - např. krabiček pro tiskárnu Fitos), která už v DPK je. Tyto aktivity bychom pak mohli rozšířit na cca 20 až 25 pracovníků se zdravotním postižením.
Zároveň bychom zde chtěli ve stejném časovém horizontu zvýšit počet „kancelářských“ pracovníků na cca 10 zaměstnanců se zdravotním postižením.
Do konce roku 2016 bychom zde chtěli vybudovat bezbariérové pracoviště s minimálně 40-ti chráněnými pracovními místy a přesunout sem většinu z našich více než 30-ti zaměstnanců se zdravotním postižením, které v současnosti máme.

Další významné navýšení chráněných pracovních míst v DPK nastane až s vybudováním bezbariérového bydlení s asistencí. Lidé s menším fyzickým handicapem, případně lidé s mentálním, nebo psychickým postižením, zde najdou pracovní uplatnění jako osobní i pracovní asistenti a lidé s těžkým fyzickým postižením zde budou moci dělat buď drobné ruční práce, nebo práce organizační, administrativní, IT činnosti, obchodní zástupce, atd.

V DPK postupně najde pracovní uplatnění více než 50 lidí se zdravotním postižením, kteří budou pracovat v chráněných dílnách a kancelářích.

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
978,093 návštěv