20-05-2024
Navigace
Tomáš Pokstefel

Tomáš Pokstefel

-          člen komunitního bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

-          pracovník v rukodělné dílně

 

Tomáš (narozen r. 1974) je z Lázní Bělohradu a na vozíku je od svých 34 let, kdy ho na kole srazil automobil a utrpěl vážné poranění hlavy. V roce 2016 mu zemřel tatínek, který se o něj obětavě celou dobu staral. Tomáš i přes podporu svého bratra nedokázal samostatně bydlet a platit celý nájem a tak zažádal o umístění do ústavu v Hořicích. Těsně před vánoci se ale dozvěděl o našem DOMEČKU, kam se také přijel hned podívat.

 

Od ledna 2017 Tomáš v DOMEČKU bydlí, učí se rukodělné práce a seznamuje se s naší komunitou. Je to úžasně pozitivní člověk a tak věříme, že pro něj najdeme pracovní uplatnění v naší chráněné dílně a že si se všemi v DOMEČKU bude rozumět.

Držte pěsti Tomášovi, aby vše zvládl, protože je to pro něj obrovská změna a příležitost: samostatné bydlení a hospodaření bez výraznější podpory rodiny, pracovní uplatnění i kolektiv lidí, se kterými se dříve (kromě okruhu svých příbuzných) moc nevídal, nové prostředí, atd.

Zatím především poslouchá hudbu, ale už si zkouší integrované sporty, ruční práce a těší se, až na vozíku propátrá okolí Staré Paky :-)

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,979 návštěv