20-05-2024
Navigace
2018-02-28 ? 2. komunitní bydlení v DOMEČKU budujeme i během zimy?

2. komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK – budování během zimy

 Z ruiny rodinného domku ve Staré Pace se postupně snažíme svépomocí vybudovat již 2. komunitní bydlení pro dalších 6 handicapovaných lidí.
Náš záměr, kdy těžce zdravotně postiženým lidem v DOMEČKU nabízíme nejen bezbariérové bydlení s asistencí, ale také pracovní uplatnění v chráněných dílnách a sportovní a volnočasové aktivity, bohužel nezapadá do žádných dotačních tabulek.
Stavební práce si proto z větší části zajišťujeme díky našim dobrovolníkům a stavebním učňům, a materiál na stavbu sháníme sponzorsky (buď darem, nebo s velkou slevou). Takto ponížené náklady pak hradíme z prostředků získaných z veřejné sbírky, z podpory nadací a z vlastní hospodářské činnosti.
Vše to jde pomalu a s mnoha obtížemi, ale o to větší máme radost z každého pokroku a povzbuzuje nás, že existují lidé, firmy a nadace, které nás v tom nenechají samotné a najdou způsob jak nás podpořit…
Zrekostruovaný domek jsme původně chtěli kolaudovat ke konci tohoto roku, ale (jak už to nejen u rekonstrukcí bývá) nejde vše podle toho jak člověk míní. Zjistili jsme, že nejen celá střecha, ale i stropy / podlahy mezi přízemím a 1. patrem jsou v tak špatém stavu, že musíme vše sundat a udělat nové.
Odstranění podlah a celé střechy si opět uděláme sami, ale na novou střechu již máme v květnu domluvené řemeslníky. Nyní sháníme materiál a máme první úspěch – měli jsme schůzku s panem Hartmanem, majitelem Pily Hartman, který nám již přislíbil v této krizové situaci pomoc. Pokud si seženeme dřevo, je ochotný nám zdarma vše nařezat a potřebné trámy, latě a prkna dodat.
Střecha se tedy bude dělat v květnu a tak doufáme, že seženeme nejen kulatinu na trámy, ale také krytinu na plechovou střechu, atd.
Během zimy ale nezahálíme. Dokončili jsme „věnec“ v prostřední části domu a vyzdili jsme nosné zdi až pod současnou střechu. Nyní jsme na 14 dní práce pozastavili, ale hned jak se odpolední teploty opět dostanou nad nulu, budeme pokračovat. Do května musíme nejen sundat celou střechu a udělat podlahy mezi přízemím a prvním patrem, ale také vyzdít nové štíty a celé 2.NP o kousek zvednout.
Času není mnoho, ale věříme, že i s vaší pomocí to zvládneme, držte nám pěsti a případně můžete přijet na brigádu jako dobrovolníci. Každá ruka se bude hodit. V případě zájmu pište na: info@d-p-k.cz.
Děkujeme všem dobrovolníkům a drobným dárcům (zejména těm, kteří pravidelné příspívají na účet veřejné sbírky, nebo dlouhodobé dárcovské SMS – viz. níže).

Jmenovitě pak za podporu děkujeme:
Společnostem: KVK PARABIT, a.s. (velmi kvalitní hydroizolace na všechny podlahy v přízemí zdarma), Divize ISOVER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. a stavebniny DEK a.s. (výrazná sleva na polystyren a izolační vatu + dopravu a část tohoto materiálu zdarma), EGGER CZ s.r.o. (výrazná sleva na OSB desky). Za finanční podporu děkujeme paní Kopecké, panu Polmanovi, panu Gureckému, panu Fidlerovi, panu Polákovi a mnoho dalším. Potěšila nás také podpora vydavatelství ALPY PRAHA, která nám darovala z vydané knihy Daniela Polmana „NEZMAŘI NIC NEZMAŘÍ“ dohromady 5 000,- Kč a dala do každé knihy informace o našem DOMEČKU. 
Stálými podporovateli jsou na stavbě: autodoprava
TYPLT AD s.r.o. (vozí nám zdarma darovaný materiál) a Odborné učiliště Hostinné (stavební učni na stavbě pomáhají v rámci své praxe). Již dříve nás také podpořili: Nadační fond AVAST (dotace ve výši 450 000,- Kč a pomoc dobrovolníků na stavbě), zemědělská firma ZETKA Strážník a. s. (štěrk zdarma), společnosti: Ptáček – velkoobchod a. s. (výrazná sleva na vodoinstalaci, topení a odpady), Komix (příspěvek na stavební materiál v hodnotě 44 444,- Kč a fyzická pomoc dobrovolníků na stavbě), Bazénplast, s.r.o. (sleva na vodoměrnou šachtu), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) + Ladislav Šeda – pískovna Ujkovice (písek zdarma), PREFA PRODUKT s. r. o. (výrazná sleva na stropní betonové panely), společnost CEMEX (velmi výrazná sleva na cement). Soukromí podporovatelé: Matěj Lukáš (vytvořil „sbírkové stránky“: www.postavimedomecek.cz), Jaroslav Dušek (benefiční představení Čtyři dohody – více ZDE) a bývalý ministr financí ing. Adrej Babiš (100 000,- Kč). Na stavbu již v roce 2016 přispěli: PORFIX CZ a. s. (výrazná sleva na tvárnice a spojovací materiál), Zeman Systems s. r. o. – levnékominy.cz (výrazná sleva na komínový systém), Prefa Brno a.s. (výrazná sleva na betonové překlady), Wotan Forest, a. s.Oblast palet a obalů JILOS (darovala dřevo a prkna na výrobu podlážek na lešení a provizorní zastřešení přístavby), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) (darovala písek do základů), DITON s.r.o. (darovala ztracené bednění) a společnosti BETONSPORT s.r.o. – Jiří Novák (daroval 4 kubíky betonu, které nám přivezli přímo na stavbu).

Pokud také uvažujete o podpoře, můžete nám i vy zaslat např. dlouhodobou dárcovskou SMS ve tvaru DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90 na číslo 87 777 (každý měsíc vám bude odečteno 30 Kč nebo 60 nebo 90 Kč do doby, než příkaz zrušíte zasláním SMS ve tvaru: STOP DOMECEK – více na www.darcovskasms.cz), nebo libovolnou finanční částku na účet veřejné sbírky č.: 218286566/0300. 

 Doufáme, že jsme již dokázali, že i sebemenší podpora u nás bude využitá velice efektivně. Také Reportáž TV Barrandov dobře vystihuje, jak moc si vážíme každé koruny, kterou získáme. Další informace o veřejné sbírce naleznete na: www.postavimedomecek.cz.

Nové fotografie ze stavby ZDE


 


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,172,014 návštěv