20-05-2024
Navigace
2018-06-20 - ČSOB pomohlo v DOMEČKU vybudovat kontaktní místo sociálních služeb

ČSOB pomáhá regionům“ podpořilo DOMEČEK PLNÝ KOLEČK

V loňském roce jsme v Královéhradeckém kraji získali nejvíce finančních příspěvků v rámci projektu ČSOB pomáhá regionům na nákup vybavení a vybudování zázemí pro naší sociální službu – terénní osobní asistenci. Více informací o této sbírkové akci naleznete ZDE.

Od drobných dárců jsme nakonec získali úžasných 41 798,- Kč, které pak projekt ČSOB pomáhá regionům navýšil o dalších 50 000,- Kč. Získali jsme tak celkem 91 798,- Kč. Koupily jsme za ně především profesionální vysavač Vorwerk (s nástavci a příslušenstvím na čištění koberců, oken, atd.) pro úklid v domácnostech klientů a ostatní prostředky jsme využili na nákup vybavení pro naše nové kontaktní místo a zázemí pro asistenci, které jsme vybudovali v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK (Nádražní 111, Stará Paka). Konkrétně jsme za podporu ještě pořídili: černobílou tiskárnu, ledničku, židle, stoly a regály.

V tomto roce se nám podařilo navýšit denní kapacitu nepřetržité terénní osobní asistence na Novopacku z 18 na 25 klientů. Asistenci jsme začali také poskytovat v regionu Hořicka, kde je zatím denní kapacita služby 10 klientů. Řady našich osobních asistentů se rozrostly o 4 nové asistenty a další budeme dále přibírat. Nyní se již můžeme dlouhodobě starat cca o 85 nesoběstačných lidí (seniorů a zdravotně postižených dětí + dospělých osob) v regionu Novopacka + Hořicka. Díky naší službě mohou tito lidé žít v přirozeném prostředí svého domova a nemusejí hledat ústavní péči. Rodiny, kterým pomáháme s péčí o členy domácnosti, tuto mnohdy náročnou a dlouhodobou péči lépe zvládají.

Děkujeme všem dárcům, kteří nás v rámci projektu podpořili, a děkujeme také  ČSOB pomáhá regionům, že tuto podporu více než zdvojnásobila. Moc si vaší podpory vážíme.

FOTOGRAFIE ZDE 

Vy, kteří byste rádi naší terénní osobní asistenci a DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK podporovali dlouhodobě a pomohli tak našemu dalšímu rozvoji, můžete zadat trvalou platbu na účet naší veřejné sbírky: 218286566/0300, nebo zaslat na číslo: 87 777, dlouhodobou SMS ve tvaru: DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90 (každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 nebo 60 nebo 90 Kč do doby, než tento příkaz zrušíte odesláním SMS ve tvaru STOP DOMECEK). DĚKUJEME!!!

VIDEO o naší osobní asistenci ZDE

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,990 návštěv