20-05-2024
Navigace
2019: Chráněné dílny v DOMEČKU

Chráněné dílny v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

Jedním ze základních dlouhodobých cílů našeho spolku je přestěhovat do DOMEČKU ve Staré Pace (objektu bývalé tiskárny) všechny naše chráněné dílny, kanceláře a sklady. Nyní na chráněných pracovních místech zaměstnáváme 31 lidí se zdravotním postižením (z toho je cca 1/3 těžce postižených vozíčkářů). Vyrábíme keramiku, loutky/marionety, sportovní a kompenzační pomůcky a kompletujeme výrobky pro jiné firmy. Organizačně-administrativní pracovníci na chráněných pracovních místech organizují integrující sportovní a volnočasové aktivity, pracovní činnosti, a také pomáhají s organizací a administrativou, která je spojena s dalšími činnostmi spolku – např. i s naší sociální službou: nepřetržitou terénní osobní asistencí, kterou poskytujeme v celém regionu Novopacka a Hořicka.
V letošním roce jsme, především díky podpoře Nadačního fondu AVAST, zahájili poslední etapu stěhování dílen z pronajatých prostor v Nové a Staré Pace do DOMEČKU, kterou chceme dokončit nejpozději do konce roku 2020. Pak už budeme mít všechny naše aktivity „pod jednou střechou“, což nám ušetří provozní náklady a umožní jejich dlouhodobou udržitelnost a další rozvoj.

1. chráněná dílna (loutky/marionety a kompletace výrobků) + kanceláře
První chráněnou dílnu, spolu s částí administrativních pracovníků, jsme do DOMEČKU přestěhovali již v roce 2014. Nejprve jsme zde vyráběli pouze proutěné zboží a jako doplněk jsme kompletovali výrobky pro jiné firmy. Časem k tomu přibyla ještě výroba loutek/marionet na zakázku. Kromě první dílny v DOMEČKU fungují také kanceláře, které postupně rozšiřujeme, a sídlo našeho spolku. V současnosti už zde pracují všichni organizačně-administrativní pracovníci. Většina těchto pracovníků jsou těžce postižení vozíčkáři. ZDE najdete fotografie již fungujících chráněných pracovních míst v DOMEČKU.

2. chráněná dílna (keramika)
V letošním roce se nám, díky podpoře Nadačního fondu AVAST, podařilo do DOMEČKU přestěhovat keramickou dílnu. Finanční podporu ve výši 250 000,- Kč jsme využili na nákup stavebního materiálu a na zaplacení některých stavebních prací, které jsme nezvládli udělat svépomocí. Jak taková práce svépomocí občas vypadá, na to se můžete podívat v televizní reportáži ZDE. Keramickou dílnu jsme stěhovali z pronajatých prostor v Nové Pace a věříme, že jsme tím zajistili její dlouhodobou udržitelnost a další rozvoj. ZDE najdete fotografie rekonstrukce prostor a již fungující keramickou dílnu v DOMEČKU.

3. dílna (výroba sport. a kompenz. pomůcek) + 4. dílna (kompletace výrobků)
V roce 2020 máme v plánu přestěhovat do DOMEČKU poslední chráněnou dílnu, ve které vyrábíme a opravujeme sportovní a kompenzační pomůcky (tuto dílnu nyní provozujeme v pronajatých prostorách společnosti Norma ve Staré Pace). Tím konečně dostaneme všechny naše dílny, kanceláře a sklady „pod jednu střechu“ do DOMEČKU. Rekonstrukce prostor pro 3. chráněnou dílnu bude velmi náročná, ale věříme, že v příštím roce se nám také podaří vybudovat v DOMEČKU i 4. chráněnou dílnu, kam bychom chtěli výrazně rozšířit dílnu, kde kompletujeme výrobky jiných firem. Kompletace výrobků se nyní stává významnou součástí našich chráněných dílen. ZDE najdete fotografie prostor, které jsme již v tomto roce začali rekonstruovat a ZDE fotografie, jak jsme již v DOMEČKU pro tyto dílny vybudovali kotelnu.

DĚKUJEME
Děkujeme Nadačnímu fondu AVAST (za finanční podporu ve výši 250 tis. Kč), Ptáček – velkoobchod, a.s. (za dlouhodobé výrazné slevy na tento materiál: TOPENÍ - PLYN - VODA - INŽENÝRSKÉ SÍTĚ - SANITA) a Zeman Systems s.r.o. (za výraznou slevu na KOMÍN).

ŽÁDOST O PODPORU
Držte nám pěsti, abychom vše dobře zvládli a pokud nás budete chtít v našem snažení podpořit, pak můžete přispět na nákup stavebního materiálu v rámci naší veřejné sbírky ZDE, a přidat se do naší skupiny na facebooku ZDE, kde budeme zveřejňovat, jak se nám daří náš cíl naplnit). DĚKUJEME!!!

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,172,007 návštěv