24-04-2024
Navigace
Nepřetržitá terénní osobní asistence v roce 2022

Nepřetržitá terénní osobní asistence v roce 2022 (co se nám podařilo)

Nepřetržitou terénní osobní asistenci zajištujeme v obcích na Novopacku a Hořicku. Za našimi klienty jezdíme do jejich domovů, kde jim pomáháme s úklidem, osobní hygienou, chodem domácnosti, zajišťujeme dopravu k lékaři, na úřady, atd. Díky této naší nepřetržité službě (asistenci poskytujeme 24 hodin denně a 7 dní v týdnu včetně státních svátků) mohou i zcela nesoběstační lidé žít v domácím prostředí a nemusí využívat pobytovou (ústavní) péči v pečovatelských domovech, domech seniorů, atd. Kvalita jejich života zůstává zachována a ani lidé, kteří potřebují větší dopomoc, nejsou izolováni od rodiny a svých přátel. Naše služba také výrazně pomáhá pečujícím osobám dlouhodobě se postarat o nesoběstačné členy své rodiny.

V roce 2022 jsme opět výrazně navýšili kapacitu naší služby. Terénní osobní asistenci v tomto roce zajišťovalo již celkem 17 kvalifikovaných asistentek a asistentů a dvě sociální pracovnice. Na Hořicku, kde jsme v posledních letech asistenci navyšovali nejvíce, se nyní objem poskytované péče vyrovnal Novopacku. V tomto roce jsme také poprvé překročili magickou hranici 10 000 hodin poskytnuté péče!!! Konkrétně jsme poskytli 10 477 hodin péče. Nejvíce to byla dopomoc při osobní hygieně (3 049 hodin) a zajištění návštěvy lékaře, úřadů a nákupy (1 376 hodin). V roce 2022 jsme dlouhodobě poskytovali asistenci 107 klientům na Novopacku a Hořicku.

V roce 2022 se nám podařilo dokončit rekonstrukci a zkolaudovat další část bývalé tiskárny ve Staré Pace, kde vzniklo důstojné zázemí pro asistenci (včetně skladů pro kompenzační pomůcky). V těchto prostorách máme vyměněná všechna okna a částečně jsou zateplená, takže jsme se poměrně slušně připravili na skokové zdražení energií (ceny jsme měli fixované do konce roku). Také jsme dokončili úpravu velkoprostorového automobilu, kde nyní můžeme bezpečně převážet i tři těžce postižené vozíčkáře najednou, aniž bychom je museli složitě přesouvat na sedačky automobilu - přímo na jejich invalidních vozících.

Pro rok 2023 jsme původně měli skromnější plán – chtěli jsme překonat hranici 10 tis. hodin poskytnuté péče. Tato hranice už sice padla, ale zájem o terénní asistenci stále roste, a tak bychom v roce 2023 rádi zvýšili počet asistentek / asistentů o další tři pracovníky. Tím bychom měli v přímé práci 22 pracovníků (20 asistentek a dvě sociální pracovnice). Budeme k tomu potřebovat další tři automobily a další navýšení podpory, ale máme obrovskou radost z toho, že se čím dál tím více lidí rozhodne postarat se o své blízké v domácím prostředí a „neodložit“ je do ústavní péče. To nás motivuje neustále naší službu navyšovat a zlepšovat – aby měl každý člověk možnost žít důstojně, v přirozeném prostředí svého domova a mezi svými přáteli a se svojí rodinou.

VIDEO o naší osobní asistenci.       FOTOGRAFIE z rekonstrukce bývalé tiskárny ve Staré Pace.

ZVAŽTE TAKÉ VY, zda nezačnete podporovat službu, která by dříve nebo později pomohla i vám nebo vašim blízkým – třeba i jen drobnou částkou, ale pravidelně. Podpořit nás můžete přes Platební bránu ZDE, nebo třeba trvalým či jednorázovým příkazem na účet veřejné sbírky – číslo účtu: 218286566/0300, případně zasláním dlouhodobé dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90 nebo DMS TRV DOMECEK 190. Pravidelně vám pak bude každý měsíc odečtena částka 30, 60, 90 nebo 190 Kč do doby než příkaz zrušíte odesláním SMS na stejné číslo ve tvaru STOP  DOMECEK. Více informací k dárcovským SMSkám najdete na www.darcovskasms.cz. Pokud byste si chtěli váš dar odečíst z daňového základu a snížit si tak své daně, pak raději kontaktujte předsedu našeho spolku předem a domluvíte se, jak na to – kontaktní údaje naleznete ZDE.

Za dosavadní podporu děkujeme:
Krajský úřad Královéhradeckého kraje, MPSV, MMR a EU (Evropský sociální fond), MAS Podchlumí a MAS Brána do Českého ráje,

dále děkujeme těmto obcím:
Město Nová Paka, Město Hořice, Město Miletín, Obec Stará Paka, Obec Dobrá Voda u Hořic, Obec Lukavec u Hořic, Obec Milovice u Hořic, Obec Ostroměř, Obec Rohoznice a Obec Sobčice.

společnostem:
REGIO AUTO, spol. s r.o. Hradec Králové, Penzion a restaurant NOVOPACKÉ SKLEPY, AGROCHOV STARÁ PAKA a.s., LAMI – stavební firma, Lohmann & Rauscher s.r.o. (závod Nová Paka), RULF Nová Paka s.r.o., SKLEP ART s.r.o., Ing. Pavel Souček – Callisto,

nadacím:
Nadační fond ABAKUS, ČSOB (program: ČSOB pomáhá regionům), Fórum Dárců (zabezpečuje dárcovské SMS), Nadace VIA (provozuje portál Darujme.cz)

a soukromým dárcům:
Danielu Polmanovi a Ultra Paka Racing Teamu, z. s., panu Gureckému a LíLá čokoládovně ze Staré Paky, Michalu Polákovi, Petru a Jaroslavu Vyskočilovým, Michaele Juříkové, Haně Brádlerové, a mnoha dalším (mnohdy anonymním) dárcům…

DĚKUJEME!!!


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,164,021 návštěv