13-10-2025
Navigace
2025 - Jak si v DOMEČKU sami topíme

Topíme si v DOMEČKU

V době energetiké krize jsme se více zabývali možnostmi jak ušetřit náklady za energie – viz. článek ZDE. Nyní jsme zas o krůček dále – podařilo se nám získat do bezbariérového komunitního bydlení s asistencí (v domku č.p. 194, Stará Paka, kde bydlí 4 těžce postižení vozíčkáři a dva lidé s lehčím postižením) nová krbová kamna s výměníkem (ALMO II), která dokáží více než do prostoru topit do výměníku, ze kterého se pak rozvádí teplo do celého domu. Přes léto jsme si opět připravili dřevo, nainstalovali si nová kamna a nyní jsme je poprvé vyzkoušeli. Topí báječně, teplo máme rovnoměrně v celém domě a nemusíme ani tak často přikládat jako u těch starých kamen.

Děkujeme společnosti HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. za poskytnutou výraznou slevu na jejich krbová kamna a chválíme jejich vynikající produkt – krbová kamna s výměníkem ALMO II jsou prostě báječná – snadno se ovládají, výkon perfektní a jsou velmi úsporná :-)

Více informací o bezbariérovém komunitním bydlení s asistencí naleznete ZDE. Věřím, že se nám v příštím roce podaří v DOMEČKU vybudovat další komunitní byt pro další 3 těžce postižené vozíčkáře, kterým chceme kromě příjemného bydlení s asistencí nabídnout i práci a sportovní + volnočasové aktivity. Pokud byste chtěli budování dalšího komunitního bytu podpořit i vy (a umožnit tím dalším těžce postiženým lidem žít aktivně), tak podpořte naší veřejnou sbírku ZDE.

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,385,164 návštěv