12-04-2024
Navigace
2014-01-24 - Dan Polman ? přednášky a promítání filmu ?Knock the Glock? s podporou pro DPK

24. 1. a 25. 1. 2014 Dan Polman ? přednášky a promítání filmu ?Knock the Glock? s podporou pro DPK


Film ?Knock the Glock ? cesta do srdce kamenného zvonu? a přednáška ?Teleportace pomocí vlastních sil?

V srpnu roku 2012 uskutečnil packý biker a šéfredaktor časopisu lidé&HORY Dan Polman extrémní bike&hike projekt "Knock the Glock". Projekt spočíval ve zdolání vzdálenosti mezi Vídní a Großglocknerem (3798 m) vlastními silami v co nejkratším čase. K myšlence ho inspiroval původ názvu hory odvozený od jejího tvaru, který připomíná velký zvon. Svou cestou pak propojil Pummerin ? jeden z největších zvonů na světě ve vídeňské katedrále Stephansdom, s nejvyšší horou Rakouska ? Großglocknerem

Od čtvrtka 23. 1. do soboty 25. 1. 2014 se v právě rekonstruovaném Kině Nová Paka promítal film ?Knock the Glock ? cesta do srdce kamenného zvonu? spojený s Danovou přednáškou ?Teleportace pomocí vlastních sil?.

A proč vlastně o tom píšeme na webu DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK?

Dan Polman je naším dlouholetým podporovatelem a jak je jeho dobrým zvykem, zavázal se i nyní, že část peněz ze vstupného (konkrétně 20,- Kč za každý prodaný lístek pro dospělého a 5,- Kč za dětský lístek) věnuje našemu sdružení na projekt DPK. Promítání filmu (jehož autorem je Petr ?Ňůmen? Novák, který celkovou atmosféru projektu ?Knock the Glock" vykresloval krásnými záběry i komentářem) a také samotná Danova přednáška měly velký úspěch. Zájem lidí o projekt, při kterém Dan zdolal 477 km a 7 400 výškových metrů na cestě Vídeň ? Glockner, byl velký. Celkem se jednalo o 6 vystoupení: 4x pro školy (čt, pá) a 2x večerní pro dospělé (pá, so). Přednášku s promítáním vidělo cca 500 žáků a cca 240 večerních diváků. Účastníci z našeho sdružení byli přednáškou nadšení a dle napjatého klidu v sále z toho měli nejspíše podobný pocit i ostatní diváci (včetně dětí).

Výtěžek této, svým způsobem i charitativní akce, je 6 565,- Kč, což je velmi krásný výsledek. Tyto peníze nám Dan již předal, vložili jsme je na účet veřejné sbírky a použijeme je při realizaci projektu DPK. DĚKUJEME.

FOTKY ZDE


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,160,191 návštěv