03-12-2023
Navigace
2014-02-20 - Jak pokračují práce na stavebně-projektové studii DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

20. 2. 2014 - Jak pokračují práce na stavebně-projektové studii DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

No jak to jenom říct? Je to bída. Zatím nemáme celý objekt ani zakreslený :-(

20. 2. 2014 jsme měli vážné setkání s panem Zlatníkem a panem Vaškem z firmy ANGUS, v. o. s. Byli jsme z toho celí rozechvělí, protože jsme měli pocit, že se nikam moc neposouváme a nevěděli jsme, jak to dále řešit...

Přitom jsme tak moc stáli o to, aby na projektu dále pracoval právě pan Zlatník ze Staré Paky. Je místní, dobře komunikuje s úřady a zná místní problematiku. V kombinaci s panem Vaškem, který je široko daleko jediný odborník na bezbariérovost, a také s přihlédnutím k naší dosavadní spolupráci, kdy s nimi máme jen ty nejlepší zkušenosti (pan Vašek nám zdarma pomáhal s výběrem vhodných objektů), jsme si říkali: ?ideální volba?. Ono podle nás nejde pouze o to, že někdo vymyslí projekt, ale také bychom byli rádi, kdyby pak ten dotyčný dohlédl na samotnou realizaci. V neposlední řadě si myslíme, že to bude i jejich vizitka a i oni se budou na ?své? dílo (možná každý den) koukat?

Samozřejmě ve výběru toho, kdo v budoucnu vypracuje detailní stavební dokumentaci, bude hrát roli výběrové řízení, kde musíme (podle zákona) zohlednit především nejnižší nabídku, ale nyní, když to zatím není potřeba, jsme se rozhodli z výše uvedených důvodů takto.

Společná schůzka s pány projektanty ale nakonec dopadla celkem dobře. Vysvětlili nám, že v celém objektu ?není jedna zeď rovná? a takto rozměrný objekt zakreslit je dost velký problém (zvláště když většina prostor ještě vůbec není vyklizena a je dost těžko přístupná). Až to ale prý bude zakreslené, tak vytvoření studie už půjde podstatně lépe. Ujistili nás, že nyní ještě dopracují některé jiné projekty, které mají domluvné, a pak už se tomu našemu DPK pan Zlatník bude moci věnovat naplno, atd.

Dali jsme si závazné termíny, domluvili jsme si nejen další postup, ale také lepší spolupráci ohledně zpřístupňování všech prostor a rozcházeli jsme se s dobrým pocitem, že už se snad brzo dočkáme nějakého výstupu?

Už se nemůžeme dočkat prvních návrhů, které nám napoví, jak by mohl celý projekt DPK vypadat a co vše zde budeme moci zrealizovat ? zda se nám to všechno vejde pod jednu střechu. Tak snad brzy :-)

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,117,054 návštěv