03-12-2023
Navigace
2014-05-01 - Jak pokračují práce na stavebně-projektové studii DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK II.

1. 5. 2014 - Jak pokračují práce na stavebně-projektové studii DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK II.

Tak tentokrát to byl celkem mazec.
30. 4. 2014 jsme odevzdávali naši žádost o zařazení do Adventních koncertů České televize. Tato možnost podpory se pro nás nakonec ukázala velmi motivační :-)

S panem Zlatníkem (náš projektant) jsme se domluvili, že to stihneme. Naplánovat ale, kde bude výtah, který by měl obsluhovat všechny prostory tak rozsáhlého objektu, opravdu není jen tak. Pan Zlatník musel vymyslet a zkonzultovat všechny únikové cesty a protipožární opatření, a aby to mohl udělat, museli jsme si napřed ujasnit, co a v jaké části objektu cca bude.

Nadšení střídala zklamání a obráceně. Některé normy a nařízení jsou opravdu ?, no slušně řečeno zatěžující.

Největší dilema vždy bylo, co zbourat a co se snažit využít ? co zachovat. Nakonec jsme ale byli vcelku radikální, a tak budeme bourat více, než se na první pohled zdálo. Máme z tohoto rozhodnutí ale dobrý pocit, protože z vlastní zkušenosti známe problémy i s mírným převýšením, které pro těžce postižené vozíčkáře (s částečným ochrnutím rukou) znamenají potřebu asistence a značná omezení. Nyní tedy můžeme říct ? všechno v objektu DPK bude v rovině (kromě venkovního nájezdu, který bude alternativou k výtahu do prvního patra) a všude se půjde (za pomoci výtahu) dostat i na vozíku.

Postupně u nás také vzrůstaly obavy, zda se všechny činnosti a celý náš záměr vůbec do DPK vejde. Vypadá to, že vejde, takže i z tohoto máme radost.

Pořád ještě nemáme obrázky k ukazování, pan Zlatník jen tak něco (dokud to nebude prověřené) nepustí. Abychom vám nyní ukazovali nic neříkající ?výsek? toho, kde bude výtah, nemá (myslíme si) cenu, ale snad už brzo?

Abych nezapomněl:
Pan Zlatník na poslední chvíli zjistil, že se podávají připomínky ke změnám v územním plánu. Měl na to sice už jen omezený čas, ale povedlo se mu dát tam za nás požadavek na takové určení objektu, abychom tam mohli zrealizovat všechno, co máme naplánováno. Ještě že ho máme :-)

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,117,057 návštěv