03-12-2023
Navigace
2014-05-21 - Podáváme novou žádost o zřízení chráněných pracovních míst v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

21. 5. 2014 ? Podáváme novou žádost o zřízení chráněných pracovních míst v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

Tato zpráva by měla být pozitivní: plná naděje a očekávání. Bohužel ale z této záležitosti máme už nyní spíše smíšené pocity?

Jak jsme již informovali v dřívějších ?Novinkách?, připravovali jsme v DPK plně bezbariérovou provozovnu pro cca 10 lidí. Poučeni z minulého nezdaru jsme ale také začali jednat s ÚP (úřadem práce) v Nové Pace, který by měl vydat vyjádření ÚP v Jičíně o tom, zda je na ÚP v Nové Pace evidováno dost zájemců o práci s postižením, kteří by byli vhodní dělat profese na které CHPM (chráněná pracovní místa) chceme zřídit. ÚP v Jičíně pak provede kontrolu CHPM, provede šetření a pošle naši žádost se svým vyjádřením na ÚP do Hradce Králové.

Abychom měli co největší šance na to, aby naše žádost nebyla opět zamítnuta, zvolili jsme raději jako profesi ? pracovní náplň na našich CHPM takovou činnost, kterou by mohl dělat téměř každý zájemce o práci: drobné ruční práce.

Vzhledem k tomu, že od naší první žádosti již uplynula delší doba a ne všichni zájemci o práci, které jsme chtěli dříve přijmout, měli stále o práci u nás zájem, říkali jsme si, že tomu schválení půjdeme naproti ještě více a raději zažádáme pouze o pět CHPM (nepodařilo se nám totiž z ÚP dostat vyjádření, kolik CHPM nám budou ochotní schválit a nechtěli jsme zas riskovat úplné zamítnutí žádosti).

Takže:
Máme podanou žádost. Žádné velké ambice: jen skromnou žádost o to, abychom mohli zaměstnat alespoň 5 lidí se zdravotním postižením na (alespoň) drobné ruční práce (když prý není dost náhradních pracovníků, kteří sice nemusí mít žádnou kvalifikaci, ale měli by být alespoň zodpovědní a učenliví). Doufáme, že i ÚP v Nové Pace vyhodnotí, že tuto práci bude moci dělat téměř každý evidovaný uchazeč na ÚP v Nové Pace a tím se nám zvýší šance, aby nám tuto žádost ÚP v Hradci Králové schválil.

I když to není žádný zázrak, držte nám pěsti. Bude to i tak významný posun a otevře nám to další možnosti do budoucna?

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,117,032 návštěv