02-03-2024
Navigace
2014-06-16 - Získali jsme darem přilehlé pozemky vedle objektu DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

16. 6. 2014 ? Získali jsme darem přilehlé pozemky vedle objektu DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

Hned po té, co jsme koupili tiskárnu Fitos ? objekt DPK, začali jsme detailněji zjišťovat stav objektu i pozemků. Zjistili jsme, že zpevnění břehu potoku Rokytka je poškozené a břehy i koryto jsou zarostlé, což by v době povodní mohlo mít velmi nepříjemné následky. Pátrali jsme tedy, komu patří druhý břeh potoku, a zjistili jsme, že tyto pozemky patří hned čtyřem majitelům. V té době už jsme také začali více přemýšlet nad realizací celého projektu i nad tím, kde by mohlo např. vzniknout parkoviště, atd.
V neposlední řadě se nám velmi líbil domek / dílna-garáže (hned vedle získaných pozemků a řady garáží), který svou polohou u hlavní silnice přímo vybízí k tomu, abychom zde např. zřídili prodejnu, atd.
Oslovili jsme tedy dopisem majitele domku i čtyři majitele pozemků a zjistili jsme, že majitel domku bohužel zatím o prodeji neuvažuje, i když jej zatím nevyužívá a dva majitelé pozemků, kde je druhý břeh potoku, již zemřeli. Začal tak dlouhý proces, kdy jsme dohledali a oslovili pozůstalé (celkem 7 lidí) i zbylé dva majitele, vysvětlili jsme jim, že jsou majitelé podílů na těchto pozemcích (nikdo z nich to ani netušil) a požádali jsme je, zda by nám tyto pozemky darovali. Oni vcelku ochotně souhlasili, ale pak jsme například kvůli tomu museli otevřít dědické řízení v Liberci, podniknout mnoho cest za ověřováním podpisů a plných mocí, atd.
No byl to sice takový další byrokratický oříšek, ale na to my už jsme celkem zvyklí, a tak jsme jen doufali, že vše dopadne zdárně a nám se podaří získat všechny podíly na pozemcích, abychom s nimi mohli volně disponovat.

Když už jsme měli tři ze čtyř podílů darované a měli jsme již domluvené darování i posledního podílu, oslovili jsme obec Starou Paku s žádostí o odkoupení vedlejších pozemků ? směrem k silnici. Tato žádost nám bohužel byla zamítnuta z důvodu zachování přístupových cest ostatních majitelů. Samozřejmě jsme mohli argumentovat možností zřízení věcného břemene, ale říkali jsme si, že počkáme, nejdříve získáme zbylý podíl a pak se znovu pokusíme získat i vedlejší domek. To první se nám podařilo a to druhé bohužel zatím ne, i když majitel domek zatím stále nevyužívá?

Poslední podíl jsme získali 16. 6. 2014 a do katastru to bylo zaneseno 30. 7. 2014. Stále doufáme, že se pan majitel domku ještě rozmyslí, nicméně nyní začneme jednat znovu s obcí Stará Paka o tom, zda bychom nemohli odkoupit pozemek vedle těch získaných, abychom zde mohli případně vybudovat parkoviště, nebo pozemky jinak využít ? prodejní stánek, atd.

DĚKUJEME MAJITELŮM PODÍLŮ NA POZEMCÍCH, kteří nám je nejen darovali, ale někteří s námi podnikli neuvěřitelné peripetie (znovuotevření dědického řízení), aby nám je vůbec darovat mohli. Nu, i takto se dá pomáhat DPK :-) Snad se k tomu připojí i obec Stará Paka, abychom jejich dar měli šanci dobře využít ?

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,144,459 návštěv