03-12-2023
Navigace
2014-07-01 - Zrizeni a obsazeni trech novych chranenych pracovnich mist v DPK

1. 7. az 18. 8. 2014 - Zrizeni a obsazeni trech novych chranenych pracovnich mist v DPK

Po schválení žádosti o zřízení 3 CHPM v DPK (bližší info: ZDE) jsme se s ÚP (úřadem práce) v Jičíně domluvili, že do dvou měsíců budeme schopni CHPM (chráněná pracovní místa) zřídit a obsadit je pracovníky.
Potencionálních zájemců jsme měli dostatek (problém byl spíše vysvětlit těm, co jsme je již nemohli přijmout, že i když bychom o ně také stáli, zaměstnat je nemůžeme) a tak jsme museli především sehnat vybavení, na které jsme dostali dotaci z ÚP: celkem 67 590,- Kč.

Nakoupili jsme za tuto dotaci: šatní skříně, šuplíkové boxy na nářadí, police pro materiál a výrobky, stoly, otočné zdravotně-pracovní židle, drobné ruční nástroje a nářadí, lampičky, dekorační točnu a modelářský svěrák. Zde bychom především chtěli poděkovat firmě: BekaBazar a jejich e-shopu (jmenovitě panu Hepnarovi), která nám poskytla zdarma 5 ks úložných boxů a 6 ks šatních skříní. Stačilo, abychom se zmínili, pro jaké účely tam nakupujeme, a už jsme si toho odváželi 3x tolik, než pro co jsme původně přijeli :-) ? díky moc.
Také děkujeme truhlárně Miloše Zákoutského v Nové Pace za trpělivost a vstřícnost při realizaci naší zakázky: výrobě stolů, polic a šuplíkových boxů. V krátkém čase a to ještě v prázdninovém období splnil vše, co jsme si na něj vymysleli a nakonec nám ještě poskytl slevu tak, abychom se téměř vešli do poskytnuté dotace. Děkujeme moc.

Předkládání vyúčtování dotace na ÚP v Jičíně proběhlo celkem hladce, až na několik připomínek a našich následných vysvětlení a také na pokárání, že jsme (prý dle instrukcí, které jsme nějak nepochopili) nevyzvedli příslušnou dotaci z našeho účtu a přímo z těchto peněz jsme následně neplatili pořizované vybavení, ale že jsme to platili z naší hotovosti v pokladně ? což je prý špatně (i když doteď nechápeme proč je v tom problém ? když už jsme tedy nemohli platit vybavení přímo z našeho účtu na který nám dotace přišla, což by bylo nejjednodušší).

Nějak nemůžeme uvěřit, že už je to celé za námi a i když je výsledek tak tristní, tak z toho snad i máme upřímnou radost. Začínáme přemýšlet o tom, jak využít zbylou kapacitu provozovny, která byla připravena pro těch cca 10 CHPM. Už se nám nechce o něco ÚP žádat, potřebujeme chvíli oddech a především čas, abychom mohli dát do pořádku vše, co muselo počkat, než tuto záležitost se zřízením nových CHPM vyřešíme.

Takže:
Konečně máme v DPK otevřenou novou provozovnu ? 1. provozovnu v DPK. Sice jen pro tři pracovníky se zdravotním postižením, ale s dalším potenciálem. Byl to děs běs, ale teď máme radost alespoň z toho dílčího úspěchu. Huráááááá!

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,117,056 návštěv