15-06-2024
Navigace
2015-08-31 ? Bourací práce ve 3. a 4. práce v hlavní budově DPK: HOTOVO!!!

Bourací práce v 3. a budoucím 4. patře hlavní budovy DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK:

Bourací práce v DPK (kterým předcházeli práce vyklízecí) jsme celé vykonávali svépomocí – dělali je naši zaměstnanci a dobrovolníci. Ve třetím patře hlavní budovy byly prostory rozčleněny do 13-ti místností (nejspíše zde byly pokojíky v době, kdy celý objekt tiskárny ještě fungoval jako hotel). Jediná místnost, které nám ale bylo ve třetím patře opravdu líto, byla bývalá kancelář ředitele tiskárny, která byla částečně zateplená a v perfektním stavu. Prostorem kanceláře měla ale procházet (respektive nyní již prochází) výtahová šachta a tak jsme se i s touto „ztrátou“ dobře využitelného prostoru rychle smířili. Ve čtvrtém patře byla pouze půda, která v malé míře sloužila jako sklad dokumentů (bohužel jsme zde žádný zlatý poklad, ze které bychom financovali další práce, nenašli a tak musíme pokračovat ve veřejné sbírce…).

S vyklízením prostor jsme začali již minulý rok a do bourání jsme se vrhli hned začátkem tohoto roku. Vybourali jsme všechny příčky ve třetím patře a také celý strop / podlahu mezi třetím a čtvrtým patrem. Vznikl tak obrovský společný prostor, neboť jsme propojili v jeden celek třetí a čtvrté patro, kde nyní není doslova nic – jen obvodové zdi (zbavené omítek), podlaha, krovy a střecha. Z krovů jsme byli dost zaskočení, protože předchozí úpravy probíhali nejspíše stylem: „když něco překáží, tak se to uřízne“. Střecha sice drží, ale bude potřebovat značně zpevnit. Během bourání jsme také museli zajistit odpojení topných těles, elektřiny, přepojení internetu, atd.

Veškerý materiál z demolice jsme poctivě třídili, takže jsme neměli příliš finančních nákladů s jeho likvidací a největším nákladem byl odvoz stavební sutě, který nám ale zdarma poskytla firma TYPLT AD s.r.o. – MOC DĚKUJEME.

Bourací práce jsou již tedy ukončené. Nyní ve třetím a čtvrtém patře probíhá stavba výtahové šachty, která ještě půjde skrz střechu. Při té příležitosti dojde k částečnému zpevnění střechy / krovů: „aby to vydrželo přes zimu“. Vypadá to, že nám bohužel již nezbude dostatek finančních prostředků na vybudování podlahy / stropu mezi třetím a čtvrtým patrem, takže nějaký čas pak bude poslední zastávka výtahu uzamčena – jinak byste vykročili z kabiny výtahu do prázdna :-)

 Závěrem této průběžné zprávy dovolte, abychom poděkovali všem lidem (a také firmě TYPLT AD s.r.o.), kteří se na bouracích pracích podíleli. Byla to velká dřina ve velmi prašném prostředí a ze začátku to vypadalo, že jsme si „ukrojili“ moc velké „sousto“. Naštěstí jsme tyto práce stihli dokončit právě včas, abychom nezdrželi výstavbu výtahové šachty. MOC VŠEM DĚKUJEME!!! 

FOTO: vyklízecí a bourací práce v hlavní budově DPK – začátek.

FOTO: bourací práce ve 3. a 4. práce v hlavní budově DPK – HOTOVO!!!

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,182,195 návštěv