14-07-2024
Navigace
2016: Sportovní léto s DOMEČKEM PLNÝM KOLEČEK

Sportovní léto s DOMEČKEM PLNÝM KOLEČEK

Ani o letních prázdninách jsme v DOMEČKU příliš nezaháleli. I když jsme se trochu báli, jak se nám vše podaří zorganizovat, neboť to byla zatěžkávací zkouška pro nové pracovníky našeho spolu, kteří již v DOMEČKU bydlí, uspořádali jsme pro Asociaci integrovaných sportů, z. s. hned několik sportovních celorepublikových akcí.

3. kolo ČSOB Leasing Cupu iKuželníku 2016 (jeden z pěti celorepublikových turnajů nejlepších týmů v kuželníku) jsme uspořádali hned začátkem července – v sobotu 2. 7. 2016, v Milovicích u Hořic. V prostředí kempu to sice byla naše první zkušenost, ale myslíme si, že zúčastnění sportovci (turnaje se účastnilo 12 týmů / 47 sportovců) rádi během turnaje využili venkovní bazén, minigolf a další doprovodné aktivity, které kemp nabízel. Vzhledem k tomu, že byl tento turnaj součástí sportovně-sociálního týdenního kempu, někteří sportovci též využili možnost bezbariérového ubytování v chatičkách a tak měl tento turnaj i silnou „společenskou“ stránku. Více informací o celém turnaji naleznete na stránkách AISy: ZDE.

Sportovně – sociálního týdenní kemp, který turnajem v iKuželníku začal, jsme pro AISu pořádali v Autokempu Milovice od 2. 7. do 11. 7. 2016. Kempu se účastnilo v průměru cca 60 lidí (někteří se účastnili jen části kempu / v chatičkách se střídali). Kromě turnaje v iKuželníku a v iBoccie (na závěr kempu) jsme se celý týden věnovali tréninkům v obou těchto sportech, jezdili na výlety po okolí, plavali ve venkovním bazénu, hráli minigolf, věnovali se též outdoorové boccie, šachům, deskovým hrám, atd. Účastníci si během kempu vyměňovali své zkušenosti s kompenzačními pomůckami, asistencí, zdravotní péčí, rehabilitací, atd. Každovečerní posezení spojené s grilováním nám ve čtvrtek obohatila novopacká country kapela Matylda. Odbornou péči zajišťovaly naše dvě terénní osobní asistentky a o těžce postižené vozíčkáře se také staralo dalších více než 12 dobrovolníků. Více informací o celém sportovně-sociálním kempu naleznete na stránkách AISy: ZDE.

II. turnaj Extraligy a 1. ligy v iBoccie 2016 jsme zorganizovali na závěr sportovně-sociálního kempu. Turnaj proběhl 10. 7. 2016 ve sportovní hale v Hořicích a zúčastnilo se ho 21 týmů (většinou 4-5 členných) z celé ČR. Potěšilo nás, že na týmech, které pravidelně trénovali na kempu, bylo znát zlepšení jejich sportovní formy a celý turnaj měl velmi vysokou úroveň. Většina týmů pak turnaj i celý kemp zakončilo večerním posezením a bujarou oslavou. Více informací o celém turnaji naleznete na stránkách AISy: ZDE.

4. kolo ČSOB Leasing Cupu iKuželníku 2016 jsme uspořádali 16. 7. 2016 v Dolní Kalné. Za vydatné pomoci místních hasičů, kteří se nám perfektně postarali o zázemí, zde v předposledním turnaji celého ČSOB Leasing Cupu 2016 změřilo své síly 12 týmů z celé ČR (48sportovců), které bojují o titul nejlepšího týmu iKuželníku 2016. Pohodová atmosféra, krásné počasí, výborné občerstvení a krásné poháry pro vítěze – to již neodmyslitelně patří k turnajům iKuželníku v Dolní Kalné. Více informací o turnaji naleznete na stránkách AISy: ZDE.

FOTOGRAFIE Z AKCÍ NALEZNETE ZDE:

3. kolo ČSOB Leasing Cupu iKuželníku 2016

Sportovně – sociálního týdenní kemp

II. turnaj Extraligy a 1. ligy v iBoccie 2016

4. kolo ČSOB Leasing Cupu iKuželníku 2016

Pokud se vám naše aktivity líbí, budeme rádi, když nás také podpoříte :-)

Závěrem bychom rádi poděkovali všem zúčastněným sportovcům za krásné sportovní zážitky, pohodovou atmosféru při turnajích a fair play.

Děkujeme také našim rozhodčím, asistentům, dobrovolníkům, country kapele Matylda a také našim sponzorům, bez kterých bychom naše sportovní aktivity nezvládli vůbec dělat.

Mezi ty kdo tyto naše aktivity podpořili finančně či věcnými dary, patří:

NADAČNÍMU FONDU AVAST, ČSOB Leasing, a. s. a ČSOB Leasing pojišťovací makléř, s. r. o., MEYRA ČR s.r.o., Miloš Secký, Obec Stará Paka, Město Nová Paka, Obec Dolní Kalná, Pivovar Nová Paka,  Bag International Vidonice, Sbor dobrovolných hasičů Dolní Kalná, TJ SOKOL Dolní Kalná, Poštovní spořitelna, Prodejna nápojů Čistá (pan Hampl), Konto bariéry, Ladislav Knap – Potraviny ANTON (Nová Paka), Pekárna NOPEK, a.s. – provozovna Hořice, CHARLOTTE – Miloš Košátko, VABA plus – TRADE spol. s.r.o., Elektro Doubek (Nová Paka), Roman Vik – ViKmobil (Nová Paka), TOPA Toys s.r.o., a další…

Děkujeme všem!

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,190,734 návštěv