24-04-2024
Navigace
2016-08-13 - Kalenský vozík, aneb požární útok trochu jinak ? Dolní Kalná

Kalenský vozík, aneb požární útok trochu jinak

Letošní „Sportovní léto 2016 s DOMEČKEM PLNÝM KOLEČEK“ ukončila recesistická soutěž, která se odehrála v sobotu 13. 8. v Dolní Kalné. Jde již o třetí ročník této ojedinělé akce, kde se soutěží v hasičské štafetě na invalidních vozících. Jak je naším zvykem soutěží nejen handicapovaní, ale na vozík si vždy sednou také zdraví závodníci. První ročníky jsme měli značnou výhodu, ale nyní již „choďáci“, kteří se této akce účastní pravidelně, ovládali vozíky stejně bravurně jako vozíčkáři.

Již od rána nám den zpříjemnilo pěkné počasí a z celkového počtu 45 lidí se nám podařilo sestavit celkem 6 týmů, po 6 až 7 závodnících, kteří se sjeli z celého okolí. Štafeta byla sestavena tak, aby se ji mohl účastnit opravdu každý, ale v cíli některým závodníkům dělalo menší obtíže shodit proudem vody naplněný vodní barel. Nakonec, po výborné týmové spolupráci, všichni zúčastnění dosáhli kýženého výsledku, za což byly tři nejlepší týmy oceněny krásným pohárem. Pamětní list pak dostali všichni závodníci.

Smyslem této akce je (krom skvělé zábavy a integrace) dokázat, že i na vozíku lze soutěžit v různých disciplínách a že jde především o to celou akci si řádně užít a společně se pobavit. V tomto obstály všechny týmy na výbornou.

Po ukončení závodů jsme společně poseděli, oslavili vydařený den a někteří z nás se také projeli hasičským autem, což byl pro mnohé z nás opravdový zážitek.

Chtěli bychom poděkovat celému Sboru dobrovolných hasičů Dolní Kalná, kteří spolu s DOMEČKEM PLNÝM KOLEČEK celou akci pořádají. Těšíme se opět na příští rok!!!

 

 

 

 

FOTKY Z AKCE ZDE

 

 

 

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,164,023 návštěv