24-04-2024
Navigace
2019: Komunitní zahrada a farmaření v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

Komunitní zahrada a farmaření v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK
O vybudování komunitní zahrady a o farmaření jsme se v DOMEČKU pokoušeli již od r. 2016, kdy jsme začali spolupracovat s partou nadšenců z FARMY proti bariérám, z.s. v čele s paní Alexandrou Lukášovou. V této spolupráci jsme začali čistit zahradu u DOMEČKU od odpadu a odpadků (místy zahrada vypadala jako černá skládka), pokáceli jsme první stromy, vysekali klestí, a dokonce jsme založili první políčka a zachránili první slepičky z klecového velkochovu ? Z tohoto období vznikla také televizní reportáž v pořadu „Chcete mě?“, na kterou se můžete podívat ZDE.
V roce 2019 jsme od Nadačního fondu AVAST získali na dobudování komunitní zahrady, venkovního sportoviště a farmu úžasnou finanční podporu ve výši 450 000,- Kč. Skvěle se to setkalo s tím, že se do DOMEČKU přistěhovali další lidé s handicapem (především Petr a Nelly), kteří měli do farmaření obrovskou chuť a jejich handicap je přitom v péči o zahradu i zvířátka tolik neomezoval. Tak jsme se spolu s nimi pustili do další práce o to intenzivněji. Za finanční podporu jsme nakoupili stavební materiál, nářadí a nástroje (včetně traktůrku a sněžné frézy) i část odborných stavebních prací. Vybudovali jsme lávku přes potok, přístřešek na dvoře i chodník na zahradě s venkovním kuželníkem, rozšířili chov slepiček a začali chovat také králíky, zvětšili políčka se zeleninou a založili nová, zasadili keře, stromy i květiny. V neposlední řadě jsme také vybudovali chodníčky a parkoviště u 2. komunitního bydlení – viz. samostatný článek ZDE.
Byla to práce náročná, ale krásná. Lépe než slova to popíší fotografie, které jsme průběžně pořizovali. Jsou řazeny spíše tematicky než chronologicky, tak se potěšte s námi.

Komunitní zahrada, farma a sportoviště u DOMEČKU. 

Vybudování lávky a přístřešku na dvoře DOMEČKU.

Vybudování chodníčků a parkoviště u 2. komunitního bydlení v DOMEČKU.

DĚKUJEME
Dobrovolníkům z FARMY proti bariérám, z.s. děkujeme za pomoc především v začátcích našeho farmaření a kultivování pozemků u DOMEČKU, Petrovi a Nelly za láskyplnou péči o zahradu i zvířata a obrovské nasazení se kterým náš záměr posouvají zas o kus dále a Nadačního fondu AVAST, bez jehož finanční podpory bychom to, co jsme zvládli letos, dělali několik dalších let ?

Děkujeme také kamenolomům EUROVIA Kamenolomy, a.s. a ZETKA Strážník a.s. (za obrovské množství štěrku zdarma), BEST, a.s. (za výraznou slevu na zámkovou dlažbu, obrubníky, atd.), firmě MICHAL KARTOUS (Ledce - Újezdec) za skvělý přístup a nakonec i poskytnutou slevu na použitou zahradní techniku (traktůrek, sekačku, sněžnou frézu, atd.) a družstvu AGROCHOV STARÁ PAKA, a.s. za krmení pro zvířátka a další podporu a pomoc. DÍKY!!!

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,164,030 návštěv