20-05-2024
Navigace
2021-08-01 - Pomoc od společnosti RIGIPS (Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.)

1. 8. 2021 - Pomoc od společnosti RIGIPS (Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.)

Tento článek chceme věnovat společnosti RIGIPS (Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.), která nás v tomto roce velkoryse podpořila v našem dlouhodobém úsilí vybudovat ve Staré Pace z bývalé tiskárny: „DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK“. Tato společnost nám darovala sádrokartonové desky a dojednala další výrazné slevy na profily, spojovací materiál, atd. Moc za tu podporu DĚKUJEME. Díky této pomoci můžeme ve stavebních pracích, které si z větší části zajišťujeme svépomocí, pokračovat (i přes výrazné zdražování stavebního materiálu).
Věříme, že již letos v 1.NP hlavní budovy DOMEČKU vybudujeme tolik potřebné zázemí pro naší nepřetržitou terénní osobní asistenci (v regionu Novopacka a Hořicka dlouhodobě pečujeme o více než 90 nesoběstačných lidí - převážně seniorů, ale i lidí všech věkových kategorií se zdravotním postižených) a v 2.NP dokončíme bezbariérové úpravy dvou komunitních bytů (pro celkem 6 zdravotně postižených lidí – převážně těžce postižených vozíčkářů, kteří v DOMEČKU nejen bydlí, ale také pracují v chráněných dílnách, vzájemně si pomáhají a využívají nejen odbornou terénní asistenci ale také naše integrující sportovní aktivity).

V příštím roce bychom chtěli ve 3.NP vybudovat další dva bezbariérové komunitní byty (pro dalších 6 zdravotně postižených lidí) a ve 4.NP sklad kompenzačních a sportovních pomůcek. I na tyto úpravy využijeme podporu společnosti RIGIPS.
Abyste si dokázali představit o jak významnou stavební akci (pro nás dosud největší) se jedná, koukněte na článek + fotografie ZDE. Jak vypadá naše práce „svépomocí“ zachycuje např. TV reportáž ZDE a fotografie jak jsme si do DOMEČKU přivezli podporu společnosti RIGIPS najdete ZDE.

Čeká nás ještě spousta práce, ale věříme, že když nás podpoříte i Vy, podaří se nám během příštího roku tuto stavební akci úspěšně dokončit. Možnosti jak nás podpořit naleznete ZDE. DĚKUJEME!!!

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,992 návštěv