24-04-2024
Navigace
Správní rada DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

Co je Správní rada DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK:

Správní radu tvoří těžce fyzicky postižení lidé - vozíčkáři, kteří se rozhodli žít v DPK. Momentálně je tato rada tříčlenná, ale postupně by měla mít minimálně 12 členů, neboť cílem projektu DPK je vytvořit bezbariérové bydlení s asistencí alespoň pro 12 vozíčkářů.

Jaký má účel:

-          podílí se na samotné přípravě a realizaci projektu – přímo ovlivňuje konečnou podobu DPK

-          pomáhá získávat prostředky k realizaci projektu

-          kontroluje hospodárné a smysluplné využívání již získaných prostředků

-          spolu s výborem spolku rozhoduje při výběrových řízení

-          rozhoduje o dalších uživatelích bydlení v DPK a členech správní rady

-          spolurozhoduje o personálním složení pracovníků v DPK (osobních asistentech, správcích, atd.)

-          je maximálně zapojena do řízení celého projektu i jednotlivých činností, které s projektem DPK souvisí

 

Proč vznikla:

Chceme celý projekt realizovat tak, aby co nejvíce vyhovoval jeho uživatelům. Chceme, aby se obyvatelé DOMEČKU na celém projektu podíleli, aby jim DOMEČEK co nejvíce vyhovoval (abychom realizovali jejich představy a ne ty naše) a zároveň, aby k DOMEČKU měli pevný vztah – aby to byl také jejich dílo. Věříme, že tím vybudujeme pevný a dobrý základ pro to, aby celý projekt uspěl, byl dlouhodobě udržitelný a především: aby pak byli tito lidé v DOMEČKU šťastní. Budou to mít ve svých rukách.

 

Členové Správní rady DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK:

01 – Petra Habáňová

02 – Luboš Filip

03 – Michal Kořínek

04 – ?????????

 

Přemýšlíte o tom, zda chcete být v týmu 12 lidí, kteří budou v DPK žít a rozhodovat o něm?

Naším cílem je co nejdříve najít dalších 9 vozíčkářů, kteří kvůli svému postižení nemají příliš aktivní život, nemají perspektivu a ani možnosti toto změnit. Při práci s postiženými (ať už se jedná o sport, sociální služby, rehabilitaci, atd.) jsme zjistili, že je takových lidí mnoho.

Potencionální zájemci neváhejte! Vyplňte dotazník (který si můžete stáhnout ZDE) a odešlete ho na: info@d-p-k.cz, nebo na adresu: Nádražní 111, 507 91 Stará Paka. Není to závazné. Dáte nám o sobě vědět, my se Vám ozveme, probereme možnosti a v případě, že budete mít dále zájem a budete do celého projektu zapadat, můžete se stát dalším členem správní rady a v budoucnu v DPK bydlet a pracovat. Vaše fyzické postižení a větší potřeba asistence není problém – naše organizace zajišťuje profesionální osobní asistenci 24 hodin denně, sedm dní v týdnu včetně všech svátků a věříme, že dokážeme najít pracovní uplatnění pro každého, kdo má chuť pracovat.

Chcete podpořit budování bezbariérového bydlení s asistencí?

Možností jak můžete projekt DPK podpořit je více: od koupě našich výrobků (zisk z prodeje vkládáme na účet veřejné sbírky), přes materiální podporu (sháníme např. stavební materiál), až po zaslání finančních příspěvků na sbírkový účet č.: 218286566/0300 (pro online platbu klikněte na „DARUJTE NÁM“ níže), nebo zasláním roční dárcovské SMS ve tvaru DMS ROK DOMECEK na číslo 87 777 (cena DMS roční podpory je 12x30 Kč), případně zasláním jednorázové dárcovské SMS ve tvaru DMS DOMECEK (cena DMS jednorázové podpory je 30 Kč). Více na www.darcovskasms.cz. DĚKUJEME.

 

 

 
Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,164,006 návštěv