15-06-2024
Navigace
02 ? Luboš Filip

Luboš Filip

- člen komunitního bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK
- člen Správní rady DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK
- pracovník v Kontaktním místě MEYRA ČR
- koordinátor a organizátor vzájemné pomoci v komunitním bydlení
 
Adresa kanceláře / kontaktního místa: DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK, Nádražní 111, 507 91 Stará Paka
Telefon: 776 150 672
e-mail:
lu.filipp@seznam.cz

Luboš (narozen  r. 1980) pochází z Velkých Bílovic. Na vozíku je proto, že nešťastně skočil do rybníka, zlomil si obratle krční páteře a poškodil si míchu. Má ochrnuté nohy a z velké části také ruce. Potřebuje větší míru osobní asistence. Jeho snem byl samostatný život bez závislosti na stárnoucích rodičích, pracovní uplatnění a možnost sportovních aktivit. To vše našel v našem DOMEČKU, kam se nastěhoval v červnu 2016. 

Vzhledem k tomu, že je to původně „stavař“, tak nám nejdříve začal pomáhat s budováním DOMEČKU (koordinuje naše dobrovolníky a zaměstnance na stavbě). V chráněné dílně pomáhá s administrativou a organizací práce a organizačně také působí při vzájemné výpomoci mezi členy rozrůstající se komunity, která v DOMEČKU bydlí. Věnuje se florbalu na elektrických vozících a závěsnému kuželníku.

Od 2. 1. 2017 je proškoleným pracovníkem společnosti MEYRA ČR a snaží se dalším handicapovaným lidem v našem Kontaktním místě MEYRA ČR, poradit s výběrem vhodných kompenzační pomůcek i toho, jak si tyto pomůcky nechat předepsat u lékaře, nebo na ně získat příspěvek od úřadu práce či některé nadace.

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,182,211 návštěv