20-05-2024
Navigace
2014-11-06 ? Představení projektu DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK veřejnosti

6. 11. 2014 ? Představení projektu DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK veřejnosti

Chtěli jsme využít setkání s panem hejtmanem Královéhradeckého kraje Bc. Lubomíra France, který k nám přijel na ?Slavnostní předání automobilů zakoupených pro sociální službu ? osobní asistenci?, a při této příležitosti též představit projekt DPK politikům a zastupitelům veřejné správy, našim sponzorům, a skrze média též širší veřejnosti. Termín akce se nebezpečně blížil a tak jsme s vypětím všech sil a do poslední chvíle pracovali na posledních úpravách naši webových stránek projektu a stavebně-architektonické studii, abychom náš projekt co nejvíce přiblížili všem zájemcům o bližší informace.

Ve čtvrtek 6. 11. 2014 k nám do DPK s předstihem dorazil pan hejtman Franc, seznámil nás hned s tím, že především přijel právě kvůli projektu DPK a velmi se o náš záměr zajímal (v popředí na fotografii sedí s panem projektantem ing. Petrem Zlatníkem, který náš projekt zpracovává, vpravo).
Trochu se nám nepodařil odhadnout prostor a tak nás velmi mrzí (a tímto se jim i takto omlouváme), že zástupci Staré a Nové Paky (na fotografii zleva starosta Staré Paky: pan Josef Dlabola, místostarostka: paní Věra Hlostová, vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Královéhradeckého kraje: Ing. Mgr. Jiří Vitvar a místostarosta Nové Paky: Mgr. Milan Pospíšil, st.), se do této naší diskuze nemohli zapojit a zůstali stát opodál. Se všemi jsme si ale později přislíbili osobní schůzku a tak věříme, že je s projekt DPK podrobně seznámíme co nejdříve.
Myslíme, že pana hejtmana projekt DPK zaujal. Pečlivě si vyslechl náš záměr, zeptal se na historii naší organizace i na naše současné aktivity, zajímal se o to, jak se naše činnost prolíná s druhou velkou organizací v našem mikroregionu ? s Životem bez bariér, a přislíbil, že projekt bude dále pečlivě sledovat. Domluvili jsme se, že je nyní potřeba podrobně s naším záměrem seznámit pana Vitvara, abychom se spolu s ním pokusili projekt DPK zasadit do plánů sociálních služeb kraje a regionů.

Po ?Slavnostní předání automobilů zakoupených pro sociální službu ? osobní asistenci? se s námi pan hejtman Franc rozloučil (děkujeme mu za jeho účast, zájem i příjemné setkání) a my jsme projekt DPK představili všem ostatním přítomným. Kromě výše zmíněných to byli někteří sponzoři a podporovatelé (např. Jiří Novák z Betona ? Jiří Novák, ing. Jaroslav Šolc a ing. Kristýna Šolcová ze ZPK Nová Paka, zástupkyně firmy Lohmann & Rauscher, Jan Perner z novopacké pražírny ORBIS, ing. Zdeněk Fidranský z tiskárny Fitos, paní Eva Franková ze společnosti KOMPAKT, atd.), zástupci médií, zástupci úřadu práce v Nové Pace, v neposlední řadě pastor a správce Sboru Jednoty bratrské ? Nová Paka Bohdan Čančík, vedoucí sociálního odboru paní Vrbová, atd.
Při představování projektu jsme upozornili na nově spuštěné webové stránky k projektu DPK: www.domecekplnykolecek.cz, kde se všichni zájemci dozvědí podrobné informace o našem záměru i prvních krocích, a představili jsme stavební studii DPK (bohužel zatím bez orientačního rozpočtu). Zmínili jsme možnosti podpory přes naši veřejnou sbírku, nebo třeba i nákupem v našem novopackém obchůdku, ve kterém nově kromě našich výrobků prodáváme i hračky převážně české výroby a další regionální produkty (např. medovinu APICOR). Celý zisk z našeho prodeje sami dáváme na účet veřejné sbírky. Nezapomněli jsme ani na milou možnost objednat si v Restauraci a penzionu Novopacké Sklepy TALÍŘ PROTI BARIÉRÁM a tím náš projekt podpořit.
Myslíme, že naše první prezentace projektu DPK přítomné, podle pozitivních reakcí, zaujala. Měli jsme radost, že slyšíme slova jako: ?to má hlavu a patu?, ?hezký a potřebný projekt?, ?držíme vám palce?, ?líbí se mi, jakou máte celkovou vizi a jak to do sebe všechno zapadá?, ?není to nic megalomanského?, atd. Rozptýlilo to naše prvotní obavy, jak tento projekt budou vnímat i lidé, kteří neznají nejen problematiku zdravotně postižených, ale ani nejsou podrobně seznámeni se všemi našimi aktivitami.

Všem moc děkujeme, že si udělali čas a dorazili, děkujeme jim za dosavadní podporu, díky které jsme přesvědčeni, že zvládneme i projekt DPK a budeme se spolu s nimi těšit na spolupráci a doufat v jejich další pomoc při projektu DPK.

Co se příliš nepodařilo, ale nakonec na to ani nebylo příliš prostoru, je oslovení regionálních výrobců potravin. Původně jsme chtěli občerstvení pojmout tak, že dáme příležitost regionálním výrobcům, aby zde prezentovali své potraviny a nápoje, ale asi to tak mělo být, že tento nápad nepadl zcela na úrodnou půdu. Pro prezentaci výrobců zde již nezbylo příliš prostoru, neboť projekt DPK téměř bezezbytku vyčerpal pozornost všech přítomných. O to více ale děkujeme: Restauraci a penzionu Novopacké Sklepy, novopacké pražírně ORBIS (za výbornou kávu, kterou si všichni pochvalovali), pěstitelské pálenici Češov, pivovaru ROHOZEC, novopacké prodejně ovoce zelenina vína / OK, novopacké prodejně Zelenina U Tomášů, pekárně NOPEK, uzenina STRÁNSKÝ, novopacké prodejně Svět oříšků a samozřejmě našim dobrovolníkům, kteří také něco napekli.

Omlouváme se všem, na které jsme pozapoměli a i jim děkujeme za to, že se první veřejné představení projektu DPK tak vydařilo a za jejich velký zájem. DÍKY.

FOTKY ZDE


Článek o představení projektu DPK veřejnosti: JIČÍNSKÝ denik.cz.

Článek o představení projektu DPK veřejnosti: ACHÁT

Článek o představení projektu DPK veřejnosti: NOVÉ NOVINY

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,172,016 návštěv