15-06-2024
Navigace
2014-12-14 - 3. Adventní koncert České televize věnovaný DPK, aneb(dvojtečka) První milion pro DPK

3. Adventní koncert České televize věnovaný DOMEČEKU PLNÉMU KOLEČEK

Třetí adventní neděli (14. 12. 2014) jsme v Bazilice Sv. Petra a Pavla na pražském Vyšehradě představili v rámci Adventních koncertů 2014 České televize náš projekt DPK také divákům ČT.

O ?předtáčkách? vstupů do tohoto koncertu / pořadu se dočtete více informací ZDE.

Celkový výsledek, především pak náš ?výkon? hodnotit nebudeme, na ten se můžete případně podívat v odkazu níže. Samozřejmě jsme toho chtěli říci více, jinak, srozumitelněji, atd., ale tréma byla obrovská, umocněná třemi zkouškami (poslední byla hodinu před samotným koncertem) a krátkým časovým limitem jednotlivých vstupů, který jsme nemohli v přímém přenosu překročit?

O to větší poděkování patří laskavému přístupu ?filmařům?: panu režisérovi Adamu Rezkovi, paní produkční Evě Krušinové, paní Ireně Plaché ? scénáristce pořadu a moderátorům Janu Potměšilovi a Ester Janečkové, kteří se velmi snažili nás podpořit a dělali vše pro to, abychom náš projekt představili divákům co nejlépe.

Samozřejmě také, alespoň tímto způsobem, chceme poděkovat také všem účinkujícím, kteří vytvořili krásnou atmosféru při samotném koncertu a v neposlední řadě Královské kolegiátní kapitule sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, která České televizi umožnila v Bazilice Sv. Petra a Pavla koncert uspořádat a natáčet. Samostatně pak děkujeme také panu kanovníku faráři ThLic. Janu Kotasovi S. L. L. za jeho velmi krásnou řeč / poselství.

A kolik peněz jsme tedy v této charitativní akci pro DPK získali?
Tak to bude ještě překvapením. Diváci nám v přímém přenosu přislíbili téměř 1 mil. Kč, ale všechny získané prostředky se rovným dílem rozdělují mezi čtyři organizace, které se jednotlivých koncertů zúčastnily. Zpravidla se nakonec vybere více peněz, než diváci přislíbili a tak doufáme, že se přes ten 1 mil. Kč snad dostaneme. Konečný výsledek se ale nejspíše dozvíme až koncem března, kdy si půjdeme do ČT převzít symbolický šek.

Vybrané prostředky budou velmi dobrý základ pro realizaci 1. etapy projektu DPK, kterou bychom chtěli z velké části v příštím roce udělat. Dokončit jí chceme v roce 2016 a první odhad na přestavbu je cca 6 mil. Kč. Věříme v další finanční podporu, kterou už nyní sháníme, a vzhledem k tomu, že velkou část 1. etapy budeme realizovat svépomocí a oslovujeme již nyní potencionální dodavatele s žádostí o sponzorské slevy, snad bude nakonec i celková cena přestavby daleko nižší.DĚKUJEME VŠEM ?ÚČASTNÍKŮM? KONCERTU ZA PODPORU! Je to pro nás obrovské povzbuzení k další práci.

FOTKY ZDE

Záznam přímého přenosu 3. adventního koncertu České televize.              Článek o 3. Adventním koncertu ČT v JIČÍNSKÉM deníku cz.


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,182,190 návštěv