14-07-2024
Navigace
2015-07-27 - Dan Polman nám předává výtěžek ze sportovně-charitativního projektu: Praha ? Sněžka ?okolo Česka

Sportovně-charitativní projekt „Praha – Sněžka  …okolo Česka“:

Packý biker a šéfredaktor časopisu lidé&HORY Dan Polman, který je také náš dlouholetý podporovatel, zvládl v červnu tohoto roku za 4 dny a necelé dvě hodiny vlastní silou (kolo, chůze) symbolicky propojit nejvyšší vrcholy všech 14-ti krajů České republiky. Tento svůj extrémní sportovní projekt, který nazval: „Praha – Sněžka  …okolo Česka“- viz. letáček ZDE, „okořenil“ charitativní sbírkou ve prospěch DOMEČEKU PLNÉHO KOLEČEK.

Celý projekt bylo možné sledovat on-line na webu lidé&HORY zde: http://www.lideahory.cz/projekt (včetně mapy s aktualizovanou polohou Dana a již projetou / prošlapanou trasou + Danovým komentářem).

 O tom, že Dan i tento extrémní projekt zvládne, jsme příliš nepochybovali, neboť už má na účtu dva jiné náročné zahraniční projekty: „Velký Benátčan“ a „Knock the Glock“, ale teprve v průběhu celé akce jsme si uvědomili, jak náročný pokus to musí být.

Základní informace o průběhu tohoto úžasného sportovního výkonu se dozvíte ZDE a další informace pak ve článcích a reportážích v odkazech pod tímto článkem.

Charitativní sbírka – součást projektu „Praha – Sněžka  …okolo Česka“: 

Potencionálním sponzorům projektu „Praha – Sněžka  …okolo Česka“, jejichž celá podpora by šla na realizaci 1. etapy projektu DPK (zejména na instalaci výtahu v tomto roce), jsme nabízeli prezentaci na našich webových stránkách, na facebooku a velkoformátových bannerech, které bychom dále prezentovali na našich sportovních akcích, přímo na objektu DPK a také Dan se zavázal je vystavit na svých přednáškách a v titulcích dokumentárního filmu, který o projektu chystá. Nutno přiznat, že oslovování sponzorů se nám příliš nezdařilo – pouze jeden sponzor, který si nepřál být jmenován, nám přispěl částkou 10 000,- Kč.

O to větší radost jsme ale měli ze soukromých dárců, mezi kterými se nakonec přeci jen objevila také jedna firma (firma Hilding Anders Česká republika a. s. (výrobce matrací a roštů TROPICO z Roztok u Jilemnice)). Úžasné bylo, že se jednalo především o Danovi kamarády a tak nás těší, že si projekt DPK našel nové příznivce. Danovi pak musíme vyseknout poklonu, že dokázal zvítězit i na tomto poli a k podpoře inspiroval mnoho svých přátel. Všem za podporu děkujeme a těšíme se, až se přijdou na DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK podívat – ke konci roku plánujeme „den otevřených dveří“ spojený se křtem nového výtahu :-)

Charitativní část projektu ale stále ještě nekončí!!! Dokud nebude hotový film (v jehož závěru se mohou případní sponzoři prezentovat), stále ještě doufáme, že se nám podaří nějakou další firmu zaujmout. Proto ještě jednou dovolte připomenout Danova slova:

Vážení zástupci firem, podnikatelé, dobrovolní dárci z řad veřejnosti, my všichni žijeme pro nějaké cíle a plníme si své sny. Něčím takovým může být i extrémní sportovní výkon. Ano, budu si plnit sen – pouze můj. Splnění snu prospěšného pro ostatní – to už je trochu jiný level. Sdružení Sportem proti bariérám má v plánu vybudovat unikátní zázemí pro hendikepované spoluobčany – Domeček plný koleček. Je to také velká výzva a běh na dlouhou trať, v jehož cíli se nachází výrazné zlepšení životů mnoha lidí, na které se štěstí v minulosti usmálo méně než na většinu z nás. Sdružení, které se na tuto cestu vydalo, si zaslouží zcela jistě podporu. Budu vám vděčen, pokud v rámci projektu Praha – Sněžka  ...okolo Česka tyto odvážné lidi podpoříte. Vydáte se tak na společnou cestu se mnou i s nimi! Těším se na ni a předem vám děkuji za účast.

Dan Polman 

Dosavadní dárci, kterým srdečně děkujeme:

2 015,-Kč  
 „Bike Camp banda“ (Soňa, Leoš, Radek, Tomáš, Vašek, Míra, Luděk, Michal a Marek – viz.
 symbolický šek  - zde“)
5 000,- Kč   Hilding Anders Česká republika a. s.(výrobce matrací a roštů TROPICO z Roztok u Jilemnice)
10 000,- Kč   dárce co si nepřál být jmenován
 8 706,- Kč  
další přátelé D. Polmana (Jarda 3000 Kč, Šárka & Bery 1603 Kč Tomáš 1603 Kč, Dáda 1000 Kč,
Gábina & Martin 500 Kč, Zbynďa 500 Kč a „vrcholová úderka“ 500 Kč)
1 463,- Kč   "young guns z Příby a Heřmanic"
300,- Kč   jistý holandský fanda
1 561,- Kč   cyklista Míra
1 244,- Kč   opět kamarádi z Bike Campu: Jarda&Soňa (výše daru je dle výšky Klínovce pod kterým bydlí)
14,- Kč   Dan Polman za každý kraj přihodil symbolickou korunu :-)


  30 303,- Kč

celková získaná částka v projektu Praha – Sněžka ... okolo Česka –  fotka ze symbolického předání celého výtěžku sbírky ZDE 

 

Odkazy na články a reportáže projektu:¨

JIČÍNSKÝ deník.cz: Dan Polman vyjezdil a vyšlapal výtahu v domečku 30 303 korun

JIČÍNSKÝ DENÍK: Dan Polman vyjezdil a vyšlapal výtahu v domečku 30 303 korun

Radio Wave – Casablanca: Dan Polman: Objel jsem vrcholy všech 14 českých krajů na kole. Za 98 hodin (včetně rozhlasové reportáže - proklik v textu!!!)

lidé&HORY: Za 4 dny vystoupal do stratosféry a objel republiku!

Xman.cz: 98 hodin potu a dřiny na kole a pěšky přes nejvyšší kopce Česka

lidé&HORY: On-line reportáž projektu „Praha – Sněžka  …okolo Česka“

Studio 6 víkend – Česká televize: Dan Polman nejen o přípravě projektu :-)

DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK: Příprava sportovně-charitativního projektu Dana Polmana: Praha – Sněžka …okolo Česka

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,190,721 návštěv