24-04-2024
Navigace
2015-05-25 ? Získali jsme pozemek u DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

Získali jsme pozemek u DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK 

Po velice dlouhém jednání s Českými drahami jsme od nich konečně získali pozemek, o který jsme velmi stáli. Na mapce vedle (pro lepší orientaci můžete na mapku kliknout, aby se zvětšila) je to pozemek č. 2 (označený a orámovaný modrou barvou). I když je tento pozemek z velké části v zátopové oblasti a z části je to prudký svah, je pro nás velmi důležitý. Od ČD jsme k němu také získali břemeno přístupové cesty pod železničním viaduktem a tak máme zajištěnu možnost přístupu autem na zahradu DPK – na pozemek č. 1 (ohraničený červenou barvou). Nový pozemek také sousedí s pozemkem č. 3 (ohraničený fialovou barvou), který patří k domku u viaduktu. Tento rodinný domek již rekonstruujeme – viz. DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK č. 2, a díky propojení pozemkem od ČD bude součástí celého areálu DPK.

 Chtěli bychom společnosti České dráhy, a. s. poděkovat za vstřícnost a velmi příznivou cenu, kterou se rozhodli náš záměr – projekt DPK, podpořit. Včetně břemena přístupové cesty a rozdělení pozemku ČD na katastru nemovitostí jsme za tento pozemek o velikosti 3 292 m2 zaplatili 262 689,- Kč, což je hluboko pod odhadní cenou.

Kromě přístupové cesty bychom chtěli pozemek z části využít také jako parkoviště a případně též jako lesopark. Oboje velmi přispěje k tomu, aby se v DPK jeho uživatelům žilo lépe.

Pro místní znalce ještě bližší popisek pozemku:

Jedná se o pozemek, který má z jedné strany hranici se silnicí vedoucí k vlakovému nádraží a také se schody, které vedou pod železniční viadukt. Pozemek končí před železničním viaduktem, pod kterým máme na pozemku břemeno přístupové cesty s tím, že tento přístup dále navazuje na obecní cestu s můstkem přes potok Rokytka. Tato obecní cesta navazuje na hlavní silnici mezi Starou Pakou a Roškopovem. Od hranice našeho pozemku k hlavní cestě je to necelých 100 m.

Z druhé strany je hranicí pozemku potok Rokytka a pozemek, který již patří k bývalé tiskárně Fitos – nyní objektu DPK.

Děkujeme společnosti České dráhy, a. s. za podporu formou slevy z ceny pozemku a všem podporovatelům veřejné sbírky za finanční dary, které nám umožnili tento pozemek koupit. Věříme, že je to smysluplné využití těchto finančních prostředků a díky slevě též využití velmi efektivní. DÍKY

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,164,001 návštěv