20-05-2024
Navigace
2016-08-23 - Dobrovolníci z ČSOB Leasing přijeli pomáhat do DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

Dobrovolníci z ČSOB Leasing přijeli pomáhat do DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

ČSOB Leasing a. s. je náš dlouholetý partner a sponzor našich sportovních aktivit. Krásné na této spolupráci je, že nás podporuje nejen společnost sama, ale také její zaměstnanci, s nimiž se známe z teambuildingových akcí, kterých jsme se mohli osobně účastnit. Velmi si ceníme tohoto přístupu / formy podpory, které jsou založeny na vzájemném osobním poznávání, ze kterého postupně vzniká pevné spojenectví. I díky tomu věříme tomu, že náš záměr dokážeme naplnit…

V úterý 23. 8. 2016 se podpora ze strany ČSOB Leasing a. s. posunula zas o příčku výše. V rámci programu firemního dobrovolnictví k nám zavítalo 9 zaměstnanců tohoto našeho podporovatele, aby nám pomohli s budováním komunitního bydlení v DOMEČKU.

Byla to naše první zkušenost s firemním dobrovolnictvím a dopadla skvěle. Nejdříve jsme dobrovolníkům ukázali, s čím bychom potřebovali pomoci a pak už se to pořádně rozjelo.

Dámská část dobrovolníků se ujala škrabání a malování v 2. NP hlavní budovy objektu 111, kde vzniká 1. komunitní bydlení. Tam práce finišují a díky této pomoci nyní máme v druhém bytě již jeden pokoj vymalovaný a v druhém pokoji je oškrabána stará omítka / malba a místnost je téměř (po drobných opravách) připravena k vymalování. 1. komunitní bydlení je určeno pro 6 postižených lidí – tři vozíčkáře a tři lidi s lehčím postižením. Dva vozíčkáři a paní s lehčím postižením (a malou holčičkou) zde již bydlí a pracují v našich chráněných dílnách. Plánek 1. komunitního bydlení naleznete ZDE – celé by to mělo být dokončené cca ke konci září tohoto roku (máme mírné zpoždění).

Mužští dobrovolníci se vrhli na základy přístavby u 2. komunitního bydlení, které nyní začínáme budovat v rodinném domku v areálu DPK. Vybírali stavební suť ze zbořené kůlny a přístavby na zahradě domku a odváželi jí do základů. I chlapům šla práce od ruky a tak nyní (po zhutnění sutě) budeme moci vybetonovat základní desku přístavby, kde vznikne bezbariérový vchod do domku. Bližší informace o 2. komunitním bydlení naleznete ZDE.

Byl to krásný den. Počasí nám přálo a dobrovolníci udělali kus práce. Dokonce jsme měli i chvilku času popovídat si o našem záměru a různých úskalích, které překonáváme. Společně jsme přišli i na pár dalších věcí, se kterým nám zkusí nový přátelé DOMEČKU pomoci. Jsme s nimi v kontaktu a povzbuzeni k dalšímu snažení.

DĚKUJEME ČSOB Leasing a. s. za uvolnění svých zaměstnanců z jejich pracovních povinností a DĚKUJEME            dobrovolníkům, za jejich skvěle odvedenou práci, pohodu a krásný den, který jsme s nimi mohli prožít. Řečeno parafrází jejich loga: Budoucnost pro 12 handicapovaných lidí má nyní i jejich jméno

FOTKY Z AKCE ZDE


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,977 návštěv