20-05-2024
Navigace
2019-04-20 - 2. komunitním bydlení DOMEČKU - první dvě bezbariérová soc. zařízení

První dvě bezbariérová sociální zařízení v 2. komunitním bydlení DOMEČKU

Tento článek je především o poděkování Nadačnímu fondu TESCO (program „Vy rozhodujete, my pomáháme“ nám přispěl 30 000,- Kč) a Československé obchodní bance, a. s. (program „ČSOB pomáhá regionům“ nám přispěl 79 050,- Kč), kde jsme uspěli s žádostí o podporu při vybudování dvou bezbariérových sociálních zařízení v rodinném domku v areálu DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK. Zde svépomocí budujeme 2. komunitní bydlení pro dalších 6 zdravotně postižených lidí (3 těžce postižené vozíčkáře).

O tom jak se celá rekonstrukce komplikuje, jsme vás již informovali v předchozích článcích – naposledy ZDE. Díky špatnému stavu střechy, krovů, atd., jsme nabrali téměř roční zpoždění, ale nyní již máme střechu novou a z posledního článku ZDE, víte i o tom, že máme také hotové nové stropy / podlahy mezi 1. a 2. patrem a nová okna.

Díky podlahám / stropům mezi 1. a 2. patrem vám můžeme s radostí oznámit, že jsme konečně naplnili náš záměr a v 2. komunitním bydlení jsme vybudovali první dvě bezbariérová sociální zařízení – 2x WC + koupelny (sprchový kout a umyvadlo). Výše zmíněnou podporu jsme využili pouze na nákup stavebního materiálu a kumulační nádrže. Stavební práce jsme si opět zajistili z velké části svépomocí – díky našim ostříleným dobrovolníkům a členům spolku.

Moc nás mrzí, že jsme nesplnili podmínku Nadačního fondu TESCO, abychom náš projekt zrealizovali do ½ roku od poskytnutí podpory. Děkujeme za jejich pochopení a prodloužení termínu, do kdy bylo potřeba projekt zrealizovat.

Nyní už jsou nejhorší stavební úpravy za námi a věříme, že během léta se do 2. komunitního bydlení budou moci nastěhovat první uživatelé a celý projekt rekonstrukce včetně venkovních úprav dokončíme nejpozději v tomto roce.

Takže děkujeme všem co nás podporují, co nám pomáhají přímo na stavbě a tentokráte především Nadačnímu fondu TESCO a Československé obchodní bance, a. s. DÍKY!!! 

FOTKY Z REALIZACE ZDE

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,996 návštěv