15-06-2024
Navigace
2018-12-07 - 2. komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

2. komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

Dovolte nám, abychom se nejprve omluvili všem, kteří již netrpělivě čekali na nové informace o 2. komunitním bydlení v DOMEČKU, které budujeme svépomocí pro tři vozíčkáře a tři lidi s lehčím zdravotním postižením. Také se omlouváme všem, kterým jsme slíbili, že v tuto dobu již budeme rodinný domek ve Staré Pace, kde komunitní bydlení vzniká, kolaudovat – nejen našim podporovatelům, ale především těm, kteří již na bezbariérové bydlení s asistencí a s nabídkou pracovního uplatnění netrpělivě čekají. Již v minulém článku ZDE jsme vás informovali o špatném stavu střechy, která původně měla zůstat zachována. To jsme ale ještě netušili, jak náročné vše bude a co se ještě může přihodit. Byli jsme z toho tak zaskočení, že jsme prostě ani nevěděli, co bychom vám k tomu měli psát – konec stavby začal být v nedohlednu a stále se jen vršili další a další komplikace…

Asi už se nemá cenu vracet do minulosti a vypočítávat jaké stavební hrůzy jsme museli od března tohoto roku zdolat – částečně to dokresluje obsáhlá fotodokumentace níže. Důležité ale je, že jsme vše nakonec vyřešili a podařilo se nám rekonstrukci dotáhnout alespoň do tohoto stavu, kdy máme novou střechu a vlastně celou hrubou stavbu. Dokonce už jsme začali zateplovat strop v 2.NP, děláme rozvody elektřiny a po Novém roce již máme objednánu montáž oken. Snad se již nic nepokazí a kolaudaci bychom měli zvládnout nejpozději do poloviny příštího roku.

Vše se zpozdilo nejen proto, že nám oproti předpokladu přibylo neuvěřitelné množství stavebních prací (což se prostě u rekonstrukcí stává), ale také náš plánovaný rozpočet začal být velmi napjatý. Museli jsme o to více šetřit a tak zde nyní chceme poděkovat především Pile Hartman - pan Hartman nám poskytl obrovskou slevu na trámy, latě a prkna. Neméně výraznou slevu nám poskytla také společnost SATJAM, s.r.o. na střešní krytinu a další materiál a celou střechu precizně zhotovila firma Tesařství Daniel Karásek.
Naději, že bychom vše mohli finančně zvládnout, nám vrátila také podpora společnosti Lesy České republiky, s. p. (přispěli 50 000,- Kč na střechu), ČSOB (v projektu „ČSOB pomáhá regionům“ dárci přispěli 29 050,- Kč a ČSOB 50 000,- Kč) a TESCO (v projektu „TESCO: Vy rozhodujete, my pomáháme“, kde zákazníci vybrali, aby nás TESCO podpořilo 30 000,- Kč).
Přesto ale ještě nemáme zcela vyhráno a tak také vás prosíme o finanční podporu, ať už jednorázovým či trvalým příkazem na účet veřejné sbírky č. ú.:
218286566/0300, nebo dlouhodobou DMS, kterou posílejte na číslo 87 777 SMS ve tvaru: DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90 (budete měsíčně přispívat částkou 30 nebo 60 nebo 90 Kč do doby než odešlete SMS ve tvaru: STOP DOMECEK). DĚKUJEME!!!

FOTKY ze stavby – měsíc 03 až 06 / 2018 

FOTKY ze stavby – měsíc 07 až 09 / 2018 

FOTKY ze stavby – měsíc 10 až 12 / 2018 

REPORTÁŽ TV Barandov o budování svépomocí

VIDEO o komunitním bydlení

Za dřívější podporu děkujeme:
Za materiální pomoc:
KVK PARABIT, a.s. (velmi kvalitní hydroizolace na všechny podlahy v přízemí zdarma), Divize ISOVER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. a stavebniny DEK a.s. (výrazná sleva na polystyren a izolační vatu + dopravu a část tohoto materiálu zdarma), EGGER CZ s.r.o. (výrazná sleva na OSB desky), zemědělská firma ZETKA Strážník a. s. (štěrk zdarma), společnosti: Ptáček – velkoobchod a. s. (výrazná sleva na vodoinstalaci, topení a odpady), Bazénplast, s.r.o. (sleva na vodoměrnou šachtu), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) + Ladislav Šeda – pískovna Ujkovice (písek zdarma), PREFA PRODUKT s. r. o. (výrazná sleva na stropní betonové panely), společnost CEMEX (velmi výrazná sleva na cement), PORFIX CZ a. s. (výrazná sleva na tvárnice a spojovací materiál), Zeman Systems s. r. o. – levnékominy.cz (výrazná sleva na komínový systém), Prefa Brno a.s. (výrazná sleva na betonové překlady), Wotan Forest, a. s.Oblast palet a obalů JILOS (darovala dřevo a prkna na výrobu podlážek na lešení a provizorní zastřešení přístavby), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) (darovala písek do základů), DITON s.r.o. (darovala ztracené bednění) a společnosti BETONSPORT s.r.o. – Jiří Novák (daroval 4 kubíky betonu, které nám přivezli přímo na stavbu).
Stálými podporovateli na stavbě jsou: autodoprava
TYPLT AD s.r.o. (vozí nám zdarma darovaný materiál) a Odborné učiliště Hostinné (stavební učni na stavbě pomáhají v rámci své praxe).
Za finanční pomoc:
Nadační fond AVAST (dotace ve výši 450 000,- Kč a pomoc dobrovolníků na stavbě), Komix (příspěvek na stavební materiál v hodnotě 44 444,- Kč a fyzická pomoc dobrovolníků na stavbě), ALPY PRAHA, která nám darovala z vydané knihy Daniela Polmana „NEZMAŘI NIC NEZMAŘÍ“ dohromady 5 000,- Kč a dala do každé knihy informace o našem DOMEČKU, Danu Polmanovi, paní Kopecké, panu Gureckému s rodinou, panu Fidlerovi, panu Polákovi, Jaroslavu Duškovi (benefiční představení Čtyři dohody – více ZDE), Blance Heclové s rodinou, ing. Adreji Babišovi (100 000,- Kč), a mnoha dalším drobným dárcům a podporovatelům – včetně úžasným dobrovolníků na stavbě, kteří zde odpracovali většinu stavebních prací.

DÍKY!!!

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,182,207 návštěv