15-06-2024
Navigace
2019-04-03 - 2. komunitním bydlení DOMEČKU - už máme stropy a okna

Nové stropy a okna v 2. komunitní bydlení DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK

O problémech při budování 2. komunitního bydlení v DOMEČKU, určeného pro tři vozíčkáře a tři lidi s lehčím zdravotním postižením, jsme vás informovali v minulém článku ZDE. Vše jsme nakonec s mimořádným vypětím překonali a nyní pro vás už máme jen další pozitivní informace o tom, jak se „řítíme“ k závěru celé rekonstrukce.

V rodinném domku už jsou nyní nové stropy / podlahy mezi 1. a 2. patrem (za výraznou slevu děkujeme Pile Hartman - pan Hartman nám poskytl obrovskou slevu na trámy, latě a prkna.) a nainstalována okna (za výraznou slevu děkujeme společnosti DONAP Nová Paka s.r.o.). Konečně tak můžeme dokončit první dvě bezbariérová sociální zařízení (WC + koupelny) a dokončujeme také část elektroinstalace (za výrazné slevy děkujeme společnosti ELIMA ELEKTRO s.r.o.).

Byla to opět jízda a řádně jsme se s tím lopotili. Strhli jsme zbylé stropy (hrůza), vytahali jsme trámy a OSB desky až do 2. NP a udělali podlahy (děs běs), zasekali elektriku (to celkem šlo) a nechali si nainstalovat okna (pohodička s profíkama). Okna jsou tedy všechna na svém místě a dveře zatím vyčkávají ve skladu, abychom je během stavby nepoškodili. Takže jsme zas o kus blíže cíli.

Lépe než tisíc slov vám to ale přiblíží fotografie ze stavby níže a my nyní především děkujeme všem, co nám pomáhají fyzicky, materiálně i finančně.

Přesto ale ještě nemáme zcela vyhráno a tak vás opět prosíme o finanční podporu, ať už jednorázovým či trvalým příkazem na účet veřejné sbírky č. ú.: 218286566/0300, nebo dlouhodobou DMS, kterou posílejte na číslo 87 777 SMS ve tvaru: DMS TRV DOMECEK 30 nebo DMS TRV DOMECEK 60 nebo DMS TRV DOMECEK 90 (budete měsíčně přispívat částkou 30 nebo 60 nebo 90 Kč do doby než odešlete SMS ve tvaru: STOP DOMECEK).

FOTKY ze stavby – měsíc 01 až 04 / 2019

REPORTÁŽ TV Barandov o budování svépomocí

VIDEO o komunitním bydlení 

Za dřívější podporu děkujeme:
Za materiální a fyzickou pomoc:
SATJAM, s.r.o. (střešní krytina a další materiál na celou střechu), Tesařství Daniel Karásek (sleva na zhotovení střechy), KVK PARABIT, a.s. (velmi kvalitní hydroizolace na všechny podlahy v přízemí zdarma), Divize ISOVER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. a stavebniny DEK a.s. (výrazná sleva na polystyren a izolační vatu + dopravu a část tohoto materiálu zdarma), EGGER CZ s.r.o. (výrazná sleva na OSB desky), zemědělská firma ZETKA Strážník a. s. (štěrk zdarma), společnosti: Ptáček – velkoobchod a. s. (výrazná sleva na vodoinstalaci, topení a odpady), Bazénplast, s.r.o. (sleva na vodoměrnou šachtu), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) + Ladislav Šeda – pískovna Ujkovice (písek zdarma), PREFA PRODUKT s. r. o. (výrazná sleva na stropní betonové panely), společnost CEMEX (velmi výrazná sleva na cement), PORFIX CZ a. s. (výrazná sleva na tvárnice a spojovací materiál), Zeman Systems s. r. o. – levnékominy.cz (výrazná sleva na komínový systém), Prefa Brno a.s. (výrazná sleva na betonové překlady), Wotan Forest, a. s.Oblast palet a obalů JILOS (darovala dřevo a prkna na výrobu podlážek na lešení a provizorní zastřešení přístavby), ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka) (darovala písek do základů), DITON s.r.o. (darovala ztracené bednění) a společnosti BETONSPORT s.r.o. – Jiří Novák (daroval 4 kubíky betonu, které nám přivezli přímo na stavbu).
Stálými podporovateli na stavbě jsou: autodoprava
TYPLT AD s.r.o. (vozí nám zdarma darovaný materiál) a Odborné učiliště Hostinné (stavební učni na stavbě pomáhají v rámci své praxe).
Za finanční pomoc:
Lesy České republiky, s. p. (50 000,- Kč), ČSOB a. s. v projektu „ČSOB pomáhá regionům“ (79 050,- Kč), Tesco Stores ČR a. s. v projektu „TESCO: Vy rozhodujete, my pomáháme“ (30 000,- Kč), Nadační fond AVAST (dotace ve výši 450 000,- Kč a pomoc dobrovolníků na stavbě), Komix (příspěvek na stavební materiál v hodnotě 44 444,- Kč a fyzická pomoc dobrovolníků na stavbě), ALPY PRAHA, která nám darovala z vydané knihy Daniela Polmana „NEZMAŘI NIC NEZMAŘÍ“ dohromady 5 000,- Kč a dala do každé knihy informace o našem DOMEČKU, Danu Polmanovi, paní Kopecké, panu Gureckému s rodinou, panu Fidlerovi, panu Polákovi, Jaroslavu Duškovi (benefiční představení Čtyři dohody – více ZDE), Blance Heclové s rodinou, ing. Adreji Babišovi (100 000,- Kč), a mnoha dalším drobným dárcům a podporovatelům – včetně úžasným dobrovolníků na stavbě, kteří zde odpracovali většinu stavebních prací.

DÍKY!!!

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,182,213 návštěv