20-05-2024
Navigace
2015-04-03 ? Předání ?výtěžku? z Adventních koncertů ČT - VÝTAH BUDE!!!

Předání ?výtěžku? z Adventních koncertů ČT ? VÝTAH BUDE!!!

V pátek 3. 4. 2015 jsme na Kavčích horách s napětím čekali, jak vlastně dopadla veřejná sbírka v rámci Adventních koncertů ČT, do kterých byl zařazený také náš projekt DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK. Odolali jsme totiž pokušení ptát se předem na vybranou částku ? přišlo nám to mírně nevhodné?
I když přislíbená částka v rámci přímého přenosu (bližší informace o něm naleznete ZDE) dosahovala krásný téměř 1 mil. Kč pro každou ze čtyř organizací, velká část z ?projektové? ceny instalace výtahu, který jsme se zavázali do příštích adventních koncertů postavit, nám ještě chyběla. Přestože jsme byli ubezpečováni, že konečná vybraná částka bývá obvykle o dost vyšší než ta přislíbená, netroufali jsme si být příliš optimističtí, neboť i přislíbený 1 mil. Kč by nám výrazně pomohl?

Těsně před slavnostním podpisem pana generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, jsme se TO ale dozvěděli. Pro všechny čtyři organizace (výtěžek se mezi nás rozdělil rovným dílem) poslali diváci adventních koncertů dohromady: 7 116 522,- Kč. To znamená, že na náš účet jsme obdrželi: 1 779 130,50 Kč, což pro nás byl velice krásný velikonoční zajíček :-) Všem, kdo přispěli, ještě jednou moc děkujeme!!!

Velmi hrubý odhad realizace 1. etapy projektu DPK je 6,5 mil. Kč (včetně ?vestavby? / instalace výtahu, u kterého je odhad na 1,7 mil. Kč). Momentálně máme obrovskou radost z toho, že nám budou stačit peníze na samotný výtah, který jsme slíbili vybudovat do podzimu r. 2015 a plně se soustředíme na výběr firem, které nám vybudují výtahovou šachtu a dodají samotný výtah.
Snažíme se nejen vybrat kvalitní stavební firmy za dobrou cenu, nízké provozní náklady výtahu a dostatečné záruky v budoucnu, ale domluvit se s nimi také na sponzorské slevě. Každou ušetřenou korunu pak budeme moci dále investovat do realizace celé 1. etapy.
V neposlední řadě už jsme ale také sami začali s bouracími pracemi, které nám celkové náklady také pomohou snížit, a plánujeme v dalším období, že si svépomocí zajistíme některé další stavební práce (zednické, instalatérské, ?). Proto také sami poptáváme stavební materiál, atd.: ZDE.

Nyní jsme mírně nervózní, abychom především zvládli včas instalaci výtahu. Na podzim přijede do DPK natáčet Česká televize, jak jsme peníze z adventních koncertů využili a ten výtah tam prostě musí být :-)

Ve shánění peněz na další části 1. etapy by nám měl také pomoci sportovně-charitativní projekt Dana Polmana: ?Praha ? Sněžka ?okolo Česka? a věříme, že větší část také získáme z evropských fondů, kde bedlivě sledujeme dotační možnosti.

Záznam ze slavnostního předání 1 779 130,50 Kč v ČT na Kavčích horách (my jsme od sedmé minuty)

Bourací a vyklízecí práce v DPK: od ledna do března 2015 ? fotky ZDE

Sportovně-charitativní projekt Dana Polmana: ?Praha ? Sněžka ?okolo Česka?

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,953 návštěv