20-05-2024
Navigace
2016-02-25 ? Návštěva našeho velkého donátora Dana Polmana v DPK

Návštěva našeho velkého donátora Dana Polmana v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK 

DONÁTOR – je osoba, která vlastním nákladem vytvořila hodnotu a tuto hodnotu darovala veřejné společnosti. Prvotními donátory bývali majitelé panství… více najdete na Wikipedii ZDE.

V odpoledních hodinách 25. 2. 2016 nás v DPK navštívil největších donátor DOMEČKU – Daniel Polman se svými dcerkami.

Dan se nestal naším největší donátorem tím, že by nám poskytl největší finanční podporu (i když i na tomto poli mezi největší podporovatele patří – viz. níže, a navíc jeho podpora stále pokračuje), ale především proto, že „hodnoty které vytvořil a pak nám je daroval“ vytvořil pouze vlastním přičiněním – jako soukromá osoba (není, pokud víme, majitele žádného panství :-)). Další rozměrem jeho podpory, který je pro nás neméně důležitý, je fakt, že díky jeho charitativní činnosti se o našem projektu dozvídá mnoho lidí, které by možná projekt DPK ani moc nezajímal, neboť se jich problematika lidí s handicapem zatím příliš nedotýká… Dan těmto lidem dokáže sdělit, že je projekt DPK důležitý také pro ně – pro všechny lidi v regionu a že třeba i oni jednou ocení, že DPK realizujeme právě na novopacku.

Danova podpora je významná i proto, že je dlouholetá a trvá od doby, kdy byl projekt DPK pouze pár vět na papíře...

Bylo nám velkou ctí dodatečně Danovi ukázat (neboť se nemohl účastnit našeho slavnostního dne otevřených dveří na závěr r. 2015) co nového se nám již podařilo i za jeho přispění zrealizovat a co nás ještě čeká.

Dan nás většinou nechodí navštívit jen tak a i nyní jeho návštěva měla svůj další účel. Předal nám výtěžek z promítání jeho nového filmu 98 hodin brouka (spojeného s přednáškami) v Kině Nová Paka, kterým završil svůj sportovně-charitativní projekt Praha – Sněžka …okolo Česka realizovaný v loňském roce. Spolu s 12 320,- Kč, které Dan pro nás získal během promítání ve dnech 5. a 6. 2. 2016, měl celý tento projekt finanční přínos pro DPK: 52 823,- Kč!!!

Taky ještě dodatečně děkujeme Danovi za finanční příspěvek 2 821,- Kč z loňské sportovně-společenské akce: TOUR 5 HOSPOD 2015, kterou Dan pořádá každý rok.

O dalších projektech, kterými Dan podpořil náš projekt DPK, se více informací dozvíte v těchto odkazech:

18. 11. 2014 – Křest knihy Daniela Polmana: „Prapodivné cesty nezmarů“, s podporou DPK

4. 10. 2014 – Dan Polman opět přispívá na DPK výtěžkem ze společensky-sportovně-charitativní akce: Turné pěti hospod 2014

24. 1. a 25. 1. 2014 – Dan Polman: přednášky a promítání filmu „Knock the Glock“ s podporou pro DPK

5. 10. 2013 – Daniel Polman: Turné pěti hospod s podporou projektu DPK 

18. 5. 2013 – Křest knihy Daniela Polmana: MTB PRŮVODCE – SALZKAMMERGUT, nejhezčí MTB trasy v solné komoře, s podporou DPK

Hlavní obrázky: praha-snezka.jpgToto poděkování Danovi bychom zakončili jeho citátem / výzvou, se kterou šel do projektu Praha – Sněžka …okolo Česka:

Vážení zástupci firem, podnikatelé, dobrovolní dárci z řad veřejnosti, my všichni žijeme pro nějaké cíle a plníme si své sny. Něčím takovým může být i extrémní sportovní výkon. Ano, budu si plnit sen – pouze můj. Splnění snu prospěšného pro ostatní – to už je trochu jiný level. Sdružení Sportem proti bariérám má v plánu vybudovat unikátní zázemí pro hendikepované spoluobčany – Domeček plný koleček. Je to také velká výzva a běh na dlouhou trať, v jehož cíli se nachází výrazné zlepšení životů mnoha lidí, na které se štěstí v minulosti usmálo méně než na většinu z nás. Sdružení, které se na tuto cestu vydalo, si zaslouží zcela jistě podporu. Budu vám vděčen, pokud v rámci projektu Praha – Sněžka ...okolo Česka tyto odvážné lidi podpoříte. Vydáte se tak na společnou cestu se mnou i s nimi! Těším se na ni a předem vám děkuji za účast. 

Dan Polman

DANE DÍKY, NAŠE SPOLEČNÁ CESTA DÁLE POKRAČUJE A TAK PŘEJEME MNOHO SIL DO TVÝCH DALŠÍCH ÚŽASNÝCH PROJEKTŮ!!!

Fotky z návštěvy naleznete ZDE

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,963 návštěv