14-07-2024
Navigace
2016-06-10 - Základy komunitního bydlení v DPK 2

Komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK 2: budování základů

V rodinném domku u železničního viaduktu ve Staré Pace budujeme druhé bezbariérové komunitní bydlení s asistencí pro dalších 6 lidí s postižením. Také zde budou bydlet 3 až 4 lidé s lehčím postižením a 2 až 3 lidé s těžkým fyzickým handicapem (na vozíku), kteří potřebují vetší míru osobní asistence. Tito lidé si budou vzájemně pomáhat, budou pracovat na své farmě a v chráněných dílnách, využívat odbornou osobní asistenci a supervize a účastnit se sportovních a volnočasových aktivit našeho spolku. Přestože budou mít samostatné bydlení, tak jako komunita budou méně závislí na podpoře zvenčí. Přitom budou moci být aktivní a skrze své činnosti se přirozeně integrují do širší společnosti. Více podrobných informací (včetně projektové dokumentace, rozpočtu, atd.) naleznete v: DOMEČEK 2. Domek už je vyklizený, odizolovaný a všechny bourací práce dokončené. Takže: JDE SE BUDOVAT!!!

O víkendu 10. až 12. 6. 2016 nám přijeli dobrovolníci z FARMY proti bariérám, z. s. a Nadačního fondu Wine for Help pomoci vybudovat základy k přístavbě zadní části domku, kde bude bezbariérový vstup do domku a terasa.

Zdarma jsme získali písek i kámen do základů, půjčili si míchačku a tak jediným nákladem byl cement a železo, které jsme koupili s velkoobchodní slevou.

Partička dobrovolníků se do toho opřela, a i když při tom všem kopání, míchání betonu a zalévání základů ještě kultivovali zahradu a prořezávali cestu podél potoka (která již nyní spojuje oba objekty), tak vše stihli dokončit a: ZÁKLADY JSOU HOTOVÉ!!!

Dokonce zvládli i společenskou stránku celé akce, takže se připravovalo pohoštění, opékali buřty, povídalo a popíjelo skoro do ranních hodin – jsou to borci!

Potěšilo nás, že se všem v DOMEČKU moc líbilo a odjížděli od nás „zrelaxováni“. Nám zbyly nejen hotové základy a krásné vzpomínky, ale také spoustu optimismu, že to společně všechno zvládneme, že existují lidé, kteří chtějí a umějí pomoci a že s nimi těch peněz na realizaci snad nebude potřeba tolik.

Hned jsme se tedy vrhli na další etapu a sponzorsky poptáváme ztracené bednění. Pokud budeme stejně úspěšní, jako při shánění materiálu na základy, pak můžeme pokračovat dále. Zatím nás totiž ještě stále finančně vyčerpává dokončení prvního komunitního bydlení v DOMEČKU 1 a další finanční podpora není na obzoru, ale věříme, že se i to brzo změní :-)

Děkujeme společnosti ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Praskačka) za podporu ve formě písku zdarma a především děkujeme jmenovitě těmto dobrovolníkům:

Alexandra Lukášová (celou brigádu zorganizovala), David Kazda, Jan Pešek, Matěj Lukáš, Kateřina Dlouhá, Filip Foltman, Jaroslava Dlouhá, Richard Dlouhý, Ríša Dlouhý, Jakub Sechter, Lenka Roštoková, Lucie Kolveková, Jarda Brousil, Vladimír Volman, Tomáš Suchý a Ivetka Barvíková (sice prvňačka, ale nanosila spoustu vody z potoku do míchačky).

DĚKUJEME VŠEM!!!                                            

 

FOTKY Z AKCE ZDE

 

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,190,732 návštěv