24-04-2024
Navigace
2016-09-22 - 2. komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK: základová deska

2. komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK – základová deska

V rodinném domku, který je součástí areálu DPK, budujeme 2. bezbariérové komunitní bydlení s asistencí pro dalších 6 handicapovaných lidí (podrobné informace o tomto záměru naleznete ZDE). Prozatím ještě nemáme na tento projekt zajištěno financování a tak práce a materiál pro tuto stavbu řešíme svépomocí a díky dobrovolníkům a sponzorům.

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 jsme ale opět maličko pokročili! Dokončili jsme základovou desku přístavby – bezbariérového vstupu do domku!

Přestože to v celkové rekonstrukci není až tak významný milník, je to pro nás slavnostní okamžik, neboť se tím završilo naše „prázdninové“ snažení, kdy jsme díky obrovské podpoře firem a dobrovolníků tuto část stavby zajistili pouze s minimálními náklady v řádu pár tisíc korun. Tento článek je proto především poděkováním…

Děkujeme dobrovolníkům z FARMY proti bariérám, z. s. a Nadačního fondu Wine for Help, že nám na začátku léta vykopali a zabetonovali základy k desce (o jejich pomoci se dočtete v samostatném článku ZDE), společnosti ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka), která nám zdarma poskytla písek do základů, autodopravě TYPLT AD s.r.o., která nám tento písek také zdarma přivezla a v neposlední řadě také děkujeme nejmenovanému dárci za kámen do základů. 

Děkujeme společnosti DITON s.r.o. za ztracené bednění, které jsme dostali darem a svépomocí jej postavili na vybudované základy.

Děkujeme dobrovolníkům z ČSOB Leasing a. s., kteří v rámci firemního dobrovolnictví vyplnili prostor pod betonovou deskou stavební sutí (o jejich pomoci se dočtete v samostatném článku ZDE), stavebním učňům z ODBORNÉHO UČILIŠTĚ HOSTINNÉ za zhutnění + pomoc s betonováním a společnosti BETONSPORT s.r.o. – Jiří Novák za 4 kubíky betonu, které nám dokonce přivezli přímo na místo.

Základovou desku již máme. Máme již také domluvenou výraznou slevu na tvárnice od firmy PORFIX CZ a.s. ve výši 50% a na překlady od firmy Prefa Brno a.s. ve výši 55%. Pomůžete nám získat potřebných cca 100 tis. Kč na tvárnice, překlady a komín (který teprve poptáváme), abychom mohli ve stavbě pokračovat a stihli do zimy hrubou stavbu? Podpořte nás prosím zasláním roční dárcovské SMS ve tvaru DMS ROK DOMECEK na číslo 87 777 (během roku přispějete 12 x 30 Kč – více na www.darcovskasms.cz), nebo zašlete libovolnou částku na účet veřejné sbírky č.: 218286566/0300. DĚKUJEME!!!

FOTOGRAFIE Z BUDOVÁNÍ ZDE

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,163,994 návštěv