20-05-2024
Navigace
2016-11-30 - 2. komunitní bydlení v DPK - zimní spánek

2. komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK – co jsme stihli a co nás na jaře čeká

2. komunitní bydlení v DPK pro dalších 6 handicapovaných lidí budujeme v rodinném domku v areálu DOMEČKU. Prozatím ještě nemáme na tento navazující projekt zajištěno financování a tak jsme práce a materiál pro tuto stavbu v letošním roce řešili svépomocí, díky učňům ODBORNÉHO UČILIŠTĚ HOSTINNÉ, dobrovolníkům a sponzorům. Vzhledem k tomu, že jsme se plně soustředili na dokončení 1. komunitního bydlení v DPK (v 2.NP hlavní budovy objektu č. p. 111 již máme dva bezbariérové byty pro 6 handicapovaných lidí) nezbylo mnoho prostředků a sil na rodinný domek č. p. 194 u viaduktu. Přesto jsme i zde nějaký pokrok udělali, jak se dozvíte i ve dvou předchozích článcích zde:

10. až 12. 6. 2016 - Základy komunitního bydlení v DPK 2 

22. 9. 2016 - 2. komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK: základová deska 

Po těchto stavebních akcích nám bohužel došli peníze, ale na druhou stranu se nám trochu začala rozbíhat veřejná sbírka včetně dárcovských SMS-ek. V říjnu a listopadu jsme sehnali dostatek prostředků na to, abychom alespoň částečně využili výraznou slevu na tvárnice od firmy PORFIX CZ a.s. (ve výši 50%) a na překlady od firmy Prefa Brno a.s. (ve výši 55%) a vrhli jsme se se stavebními učni opět na to – výsledek si můžete prohlédnout na fotografiích ZDE. Významně k tomu přispěla také společnost Wotan Forest, a. s.Oblast palet a obalů JILOS, která nám darovala dřevo a prkna, abychom si mohli vyrobit podlážky na lešení, a v závěru jsme je také použili jako provizorní zastřešení, které v příštím roce rozebereme a můžeme pokračovat dále. Za tuto podporu moc děkujeme a děkujeme také všem drobným dárcům, které nám poslali DMS-ky v čele s paní Michaelou Kopeckou, která nám navíc poslala na účet veřejné sbírky 5 000,- Kč. Ještě jednou děkujeme dobrovolníkům z FARMY proti bariérám, z. s., Nadačního fondu Wine for HelpČSOB Leasing a. s. a stavebním učňům ODBORNÉHO UČILIŠTĚ HOSTINNÉ za práce na stavbě, společnosti ČESKÉ ŠTĚRKOPÍSKY (provozovna Práskačka), která nám zdarma poskytla písek do základů, autodopravě TYPLT AD s.r.o., která nám tento písek také zdarma přivezla, nejmenovanému dárci za kámen do základů, společnosti DITON s.r.o. za ztracené bednění a společnosti BETONSPORT s.r.o. – Jiří Novák za 4 kubíky betonu, které nám dokonce přivezli přímo na místo – toto vše jsme také dostali zdarma. S ohledem na rozpočet si myslíme, že jsme toho nakonec nezvládli až tak málo. Naplňuje nás to vírou, že i kdyby finanční podpora v příštím roce nebyla příliš výrazná, uděláme i s málem zase kus práce :-)

Přes zimu se pokusíme získat potřebných cca 80 tis. Kč na zbylé tvárnice, překlady a komín, abychom mohli ve stavbě pokračovat hned, jak se oteplí. Na celou hrubou stavbu (včetně střechy) potřebuje cca 300 tis. Kč. Podpořit nás můžete i vy zasláním roční dárcovské SMS ve tvaru DMS ROK DOMECEK na číslo 87 777 (během roku přispějete 12 x 30 Kč – více na www.darcovskasms.cz), nebo zasláním libovolné částky na účet veřejné sbírky č.: 218286566/0300.  Snad jsme vám již dokázali, že i sebemenší podpora u nás bude využitá velice efektivně, jak naznačuje i reportáž TV Barrandov, která dobře vystihuje, jak moc si vážíme každé koruny, kterou získáme. 

DĚKUJEME!!! 

 FOTOGRAFIE co jsme ještě stihli a co nás teprve čeká ZDE

 

 Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,171,993 návštěv