15-06-2024
Navigace
2017-04-18 - 2. komunitní bydlení v DOMEČKU - plnou parou vpřed!

1. komunitní bydlení a chráněné dílny v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK
V loňském roce jsme téměř dokončili 1. komunitní bydlení, které jsme budovali ve druhém patře hlavní budovy bývalé tiskárny ve Staré Pace. Nyní zde v bezbariérovém prostředí může bydlet, pracovat, využívat osobní asistenci a nabídku sportovních a volnočasových aktivit prvních 6 postižených lidí. V chráněných dílnách, které jsme v DOMEČKU již také vybudovali, momentálně pracuje 11 lidí s handicapem. Kdo v DOMEČKU bydlí a pracuje, naleznete ZDE.

2. komunitní bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK
Hned jak se oteplilo, začali jsme pilně pracovat na 2. komunitním bydlení. Do konce příštího roku bychom v DOMEČKU č. 2 (rodinném domku, který navazuje na areál bývalé tiskárny) chtěli vytvořit bezbariérové bydlení pro dalších 6 lidí s postižením (3 vozíčkáře a 3 lidi s lehčím fyzickým, nebo mentálním postižením). Bližší informace o tomto menším „projektu“ (včetně stavebních plánů, rozpočtu, průběhu prací, atd.) naleznete ZDE.
V zimě jsme opět zkusili žádat o dotaci na vybudování „sociálních bytů“, abychom do našeho snažení zapojili i státní podporu, ale opět jsme nezapadli do dotačních škatulek (tentokrát u MMR) a tak už jsme se definitivně rozhodli, že nebude na žádnou státní ani evropskou podporu čekat a také 2. komunitní bydlení vybudujeme svépomocí a za podpory veřejnosti.
Se stavbou nám opět pomohou nejen naši pracovníci, ale také dobrovolníci a stavební učni z Odborného učiliště Hostinné v rámci své praxe. Tuto spolupráci máme již vyzkoušenou z minulých let a víme, že společně dokážeme udělat mnoho práce. Díky tomu ušetříme velkou část z rozpočtu a finanční prostředky získané od dárců tak využijeme především na nákup stavebního materiálu.

Veřejná sbírka
Nyní tedy velmi záleží na to, jak se nám podaří rozběhnout veřejná sbírka na tento projekt. Odhadová částka, kterou prostřednictvím sbírky potřebujeme na stavební materiál získat, je 1 250 000,- Kč. Z tohoto důvodu jsme vytvořili „sbírkové stránky“: www.postavimedomecek.cz (kde naleznete fotografie z budování i krátké video-reportáže) a událost na facebooku ZDE. Doufáme, že máme dost příznivců, kteří nás nejen podpoří, ale doporučí k podpoře tento projekt také svým přátelům, abychom mohli ve stavbě pokračovat bez přerušení. Pomůžete nám postavit DOMEČEK i Vy?

AKTUÁLNÍ FOTOGRAFIE ZE STAVBY ZDE

Poděkování
Mezi první naše podporovatele v letošním roce patří: Matěj Lukáš (vytvořil „sbírkové stránky“: www.postavimedomecek.cz), společnost Komix (nákup stavebního materiálu v hodnotě 44 444,- Kč), Jaroslav Dušek (benefiční představení Čtyři dohody – více ZDE) a ministr financí ing. Adrej Babiš (100 000,- Kč). DĚKUJEME!!!

Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,182,191 návštěv