14-07-2024
Navigace
2016-05-13 ? Budování bezbariérového komunitního bydlení v 2.NP hlavní budovy DPK 1

Budování bezbariérového komunitního bydlení v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK

První komunitní bydlení budujeme v hlavní budově DOMEČKU 1. V nebytových prostorách 2.NP vzniká byt pro dva vozíčkáře a s druhým bytem ve stejném patře, který už potřebuje „pouze“ bezbariérové úpravy, zde bude bezbariérové bydlení pro 6 lidí. Součástí tohoto bydlení bude i samostatná společenská místnost s vlastním soc. zařízením, která bude provizorně sloužit např. také jako: denní stacionář, terapeutická dílna, sportovní klubovna a případně také jako prostor na ubytování (např. při celorepublikových sportovních turnajích, které pořádáme).

V bytech budou bydlet 3 lidé s lehčím postižením a 3 lidé s těžkým fyzickým handicapem (na vozíku), kteří potřebují vetší míru osobní asistence.

O začátku našeho budování komunitního bydlení se dočtete v článku ZDE. Nyní práce finišují – zavázali jsme se, že bydlení bude dokončeno do 30. 6. 2016. Víme, že některé práce budeme muset dokončit po tomto termínu, ale stále ještě věříme, že to základní stihneme včas. Dokonce už v provizorních podmínkách v DOMEČKU bydlí a pracují dva lidé. Velmi se těšíme, až všechny práce dokončíme a budeme k nám moci přijmout další „kolečkáře“.

Co se nám od 13. 3. 2016 již podařilo?

Nejlépe to uvidíte na fotografiích níže. Podlahy v novém bytě jsou již téměř dokončené, příčky postavené a konstrukce pro posuvné dveře a sádrokartony z větší části namontované. Začínáme řešit elektroinstalaci, přišli nám už dlaždice a dlažba, sádrokartony, elektromateriál. V druhém bytě připravujeme držáky na instalaci zvedacího zařízení.

Musíme připomenout, že nic z dosavadních prací by nebylo možné realizovat bez podpory Nadačního fondu AVAST, který nám na budování přispěl 400 500,- Kč, a Nadace ČEZ ve výši 50 376,- Kč, která bude využita při koupi stropního zvedáku pro těžce postižené vozíčkáře.

Jsme rádi, že se naplňuje naše naděje, že najdeme dodavatele (především materiálu), kteří nám sponzorsky sleví z ceny a tím nám pomohou k úspěšnému dokončení celé akce – bez toho by nám zdaleka získané prostředky nestačili.

Mezi tyto firmy zatím patří zejména: EDHAL s. r. o. velkoobchod elektroinstalačním materiálem (obrovská sleva na elektroinstalační materiál), Knauf Praha spol. s r. o. (sádrokartony zdarma),  Grimax s. r. o. (výrazná sleva na posuvné dveře), Zdeněk Horák – elektroinstalace, Nová Paka (sleva na elektroinstalační práce), nejlevnější-obklady.cz (sleva na obklady a dlažbu), MC Systems & Services s. r. o. (elektrický otvírač dveří zdarma).

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁS DOSUD PODPOŘILI!!!

FOTKY Z BUDOVÁNÍ KOMUNITNÍHO BYDLENÍ ZDE!!!


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,190,731 návštěv