14-07-2024
Navigace
2016-01-24 - Jak pokračují stavební práce v DPK

24. 1. 2016

Jak pokračují stavební práce v DOMEČKU PLNÉM KOLEČEK…

Na začátku tohoto článku dovolte, abychom (těm méně zasvěceným příznivcům našeho projektu) upřesnili, že projekt DPK se realizuje v dvou objektech. Přestavujeme DOMEČEK 1 a DOMEČEK 2, které jsou téměř propojené POZEMKEM, kde bude nejen parkoviště, ale také přemýšlíme o malé farmě, lesoparku a sportovním areálu.

Stavební práce v DOMEČKU 1

Pod dokončení bouracích prací ve 3. a 4.NP a slavnostním zprovoznění výtahu v hlavní budovy objektu 111, jsme se ještě před vánoci nedočkavě vrhli na přestavbu 2.NP, kde nyní dokončujeme bezbariérovou úpravu koupeny a WC na chodbě, máme připraveny prostory na vybudování bytu pro dva vozíčkáře a začali jsme s bezbariérovými úpravami stávajícího bytu, kde již máme tři nájemníky. Provizorně jsme celé 2.NP oddělili od schodiště dřevěnou přepážkou, abychom celý prostor mohli vytápět a pokračovat tak ve stavební práci i přes zimu.

Bezbariérové úpravy stávajícího bytu jsme mohli začít realizovat díky štědré podpoře NADAČNÍHO FONDU AVAST, který nám přispěl částkou 400 500,- Kč. NADACE ČEZ nám přispěla 50 376,- Kč na dofinancování instalace stropního zvedacího zařízení pro těžce postižené vozíčkáře do tohoto bytu, takže se nám začíná dařit shánět podporu i na vybavení bytu kompenzačními pomůckami…

Ostatní práce v 2. NP financujeme díky podpoře dalších dárců – např. bojler nám věnovala naše dobrovolnice: Lucka Sedláková, finančně nám ještě před koncem roku přispěli pan Portych se společností AMO spol. s r.o., pan Kochman se společností CONTRACTIS, s.r.o., pan Petr Burcal s rodinou, paní Musilová s rodinou a se společností REHABILITACE BLUDOV s.r.o. a další dárci. VŠEM MOC DĚKUJEME ZA PODPORU.

Aktuální FOTOGRAFIE z 2.NP hlavní budovy objektu 111 naleznete ZDE

Bourací a přípravné práce v DOMEČKU 2

V roce 2015 jsme rozebrali polorozbořené kolny na zahradě u DOMEČKU 2 a z větší části vyklidili prostory v domku – viz. foto ZDE. Letos jsme už v domku začali vevnitř bourat příčky, komíny, trhat podlahy, atd.

Neměli bychom hotovou ani třetinu toho, co máme nyní, kdyby nám vydatně nepomáhali stavební učni z ODBORNÉHO UČILIŠTĚ HOSTINNÉ, kteří nyní na domečku pracují dále sami (naši dobrovolníci budují to 2.NP v DOMEČKU 1). Moc jim za tu pomoc děkujeme, protože původní domluva byla pouze na stavební práce. Věří, že ty začnou hned na jaře tohoto roku. Vypadá nadějně, že bychom mohli získat dotaci na zateplení i kotel a doufáme, že najdeme podporu na dofinancování celé přestavby tak, abychom mohli se stavebními pracemi pokračovat bez přerušení. Učni z ODBORNÉHO UČILIŠTĚ HOSTINNÉ nám pomáhají v rámci své praxe a tak nyní potřebujeme pouze stavební materiál :-)

Aktuální FOTOGRAFIE z domku 194 naleznete ZDE


Facebook
Staňte se fanouškem naší
stránky na facebooku:

DĚKUJEME!!!
1,190,725 návštěv